Fotbalisté mistrovské Slavie vyhráli další derby nad Spartou. Slavia - Sparta 2:1

Fotbalová liga poslední květnovou neděli vyvrcholila posledním pátým kolem nadstavby ve skupině o titul. Už týden mistrovská Slavia Praha jen ozdobila úspěšnou sezonu výhrou v Edenu v derby s tradičním soupeřem se Spartou 2:1.

Slavia Praha už měla jistý titul po zápase v Ostravě, a tak se mohla připravit na oslavy, ke kterým červenobílí chtěli přispět i výhrou v závěrečném utkání se Spartou, a to se povedlo. Na vedoucí gól kapitána Tomáše Součka ze sedmé minuty ještě Sparta reagovala gólem z penalty, kterou přesně kopl sparťanský Kanga, ale ten si po proměněném pokutovém kopu za provokace vůči soupeři vykoledoval ještě žlutou kartu. Výhru Slavii zajistil po přestávce v padesáté minutě Alexandru Baluta.

Sešívaní tak neprohráli se Spartou Praha už v osmém utkání za sebou, a to hodnotí i  Magistrát hlavního města Prahy, který vítězovi derby pražských S předává klíč od Prahy. Přijdou si pro něj tedy opět fotbalisté Slavie Praha.

Praha  26. května  2019

FORTUNA:LIGA

Slavia Praha - Sparta Praha 2:1 (1:1)
Branky: 7. Souček, 50. Baluta - 21. z penalty Kanga * Rozhodčí: Berka - Kubr, Flimmel - Adam (video) * ŽK: Baluta, Souček, Stoch - Kanga, Plavšič * Diváci ? Podle mluvčího Slavie 17 990, z toho podle sečtení hlaviček na fotografii bylo 16 příznivců Sparty usazených v sektoru pro hosty.
Slavia Praha: Kovář - Coufal, Kúdela, Deli, Zelený - Souček, Král - Masopust (82. Hromada), Ševčík, Olaiynka (87. Tecl) - Baluta (62. Stoch). Trenér: Trpišovský.
Sparta Praha: Heča - Zahustel, Štetina, Radakovič, Hanousek - Hložek, Kanga, M. Hašek (77. Karlsson), Frýdek, Čivič (46. Sáček) - Tetteh (25. Plavšič). Trenér: Horňák.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)