Fotbalisté Hradce Králové střelili čtyři branky, ale vyhráli nad Příbramí jen 3:1. Jak je to možné?

Fotbalisté Hradce Králové ve svém druhém utkání v zimní Tipsport lize vstřelili čtyři branky, Příbram porazili jen dvěma góly Petra Schwarze a jedním Jana Shejbala  3:1, neboť čtvrtý gól byl vlastní. Hradečáci si tak trochu udělali radost po úvodní porážce 0:3 s Bohemians Praha 1905. Soupeř ze Středočeského kraje si  naopak připsal ve vyšehradské skupině A už druhou prohru.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Hradecký kouč stále nemohl nasadit navrátilce Tomáše Jirsáka, jehož přestup z Kazachstánu se trochu protahuje. Východočeši však zkoušeli slovenského obránce Timoteje Zahumenského. Za Příbram zase nastoupil například hostující navrátilec Pavel Pilík, jehož bratr Tomáš patří k oporám týmu, a právě po jeho centru si Hradečáci dali vlastní gól.

Jak říkám...

"Před týdnem se někteří hráči nevyrovnali s těžkými podmínkami. Tentokrát nebyla taková zima, hřiště bylo zelené, takže to hráčům víc chutnalo. V lize budeme muset válčit, takže tady člověk pozná válečníky," řekl jeden z královéhradeckých trenérů Bohuslav Pilný.

"Utkání mělo kvalitu a úroveň. Hradec hrál velmi dobře, druhý poločas hodně dobře kombinoval. Myslím, že i pro diváky to byl dobrý fotbal," uvedl nový kouč Příbrami, posledního týmu ligové tabulky, Kamil Tobiáš.

Tipsport zimnní liga
Praha 14. ledna 2017

FK Příbram - FC Hradec Králové 1:3 (1:1)
Branky: 21. vlastní Bederka - 55. a 88. Schwarz, 8. Shejbal.
Příbram: Hruška (46. Boháč) - Holý (70. Januška), Chaluš, Trapp, Divíšek - Tregler, Květ (70. Krameš) - P. Pilík, T. Pilík, Rezek (63. Bazal) - Prskalo (46. Linhart). Trenér: Tobiáš.
Hradec Králové: I. poločas: Ottmar - Mudra, Chleboun, Bederka, Zahumenský - Trubač, Janoušek - Súkenník, Vlkanova, Shejbal - Žondra. II. poločas: Lindr - Plašil, Nosek, Polom, Zahumenský - Krátký, Schwarz, Zorvan, Malinský - Šípek, Pázler. Trenér: Pilný.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)