Fotbalisté budou jednat na Ministerstvu školství o financování českého fotbalu

Fotbalová asociace České republiky  ani jiné sportovní svazy a spolky nemohou v tuto chvíli z rozhodnutí MŠMT bohužel přeposílat finanční prostředky do nižších pater fotbalového hnutí. FAČR tak velmi intenzivně celou situaci řeší a koordinuje aktivně svůj postoj i postup v celé věci s ostatními sportovními svazy.

V pondělí 25. června 2018 proběhne na toto téma jednání MŠMT a následně v úterý 26. června 2018 dojde k osobnímu setkání předsedy FAČR Martina Malíka s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy, Robertem Plagou. Na základě těchto dvou akcí dojde následně k rozhodnutí, jakou formou bude moci FAČR distribuovat finanční prostředky do hnutí.

"Situace je v tomto směru neúnosná, máme více než 330 tisíc členů a v tomto směru také obrovskou zodpovědnost. Chci fotbalové hnutí ujistit v tom, že udělám maximum možného proto, aby již v nejbližších dnech bylo jasno, kdy a jakým způsobem budeme moci distribuovat finance do jednotlivých klubů," řekl pro web asociace  k aktuální situaci předseda FAČR Martin Malík.

FAČR zároveň jasně deklaruje svoji okamžitou připravenost začít ihned po konečném rozhodnutí realizovat veškeré kroky k tomu, aby finanční prostředky dorazily v nejbližším možném čase do všech pater fotbalové rodiny.

(ps, FAČR, SportovníListy.cz, fofo: Petr Skála)

Sport jako pantomima

27.9.2020 09:00:00

Doba koronavirová nenechává ležet kámen na kameni. Vědci se předhánějí v doporučeních, jak předejít nákaze a rozšířit řady nakažených. Jedna z nejnovějších studií ukazuje na fakt, že ticho zabraň...