Festival outdoorových filmů vyhrál film o surfingu a cenu převzal i lyžařský veterán Krajňák

Hlavní cenu 15. ročníku mezinárodního festivalu outdoorových filmů vyhrál snímek Choose your wave režiséra Martina Smékala. Cenu za celoživotní dílo a výjimečné sportovní výkony obdržel Franco Nones.

Putovní akce začala koncem září 2017 v Ostravě, nabídla na více než přes čtyřiceti místech milovníkům adrenalinových zážitků vidět 128 snímků z 27 zemí.

Vítězný snímek Choose your wave přibližuje surfing a jeho české závodníky a příznivce. Cenu za celoživotní dílo a výjimečné sportovní výkony obdržel Franco Nones - vítěz olympijských her v Grenoblu v roce 1968, kde zvítězil v běhu na lyžích na 30 km. Další cenou za celoživotní dílo organizátoři pak  vyznamenali Otto Krajňáka, mistra světa seniorů a nejstaršího veterána ve sjezdovém lyžování na světě, bývalého československého reprezentanta ve sjezdovém lyžování, jenž ve svých 92 letech stále sportuje a závodí.

V kategorii dobrodružných a extrémních sportovních filmů vyhrál rakouský snímek The White Maze, ve kterém se dvojice dobrodruhů vydá na lyžích po hřebeni Chersky, kde chce sjet nejvyšší vrchol východní Sibiře.

V kategorii horolezeckých a horských filmů zvítězila slovenská Sloboda pod nákladom, která pojednává o tatranských nosičích nákladů.

V kategorii dobrodružných vodních sportovních filmů byl vyhlášený  kanadský krátkometrážní dokument Jondachi, který přibližuje řeku v údolí Napo v Ekvádoru.

Ne vždy přebírali ceny samotní tvůrci a tak za ně  plakety a diplomy přebírali zástupci velvyslanectví nebo kultruních institucí těch států, které zde mají své zastoupení.

Mezi hosty byli i známí sportovci jako například osobnost českého mořeplavectví Richard Konkolski.