Eva Samková stylem start – cíl vyhrála finálový závod Světového poháru v Solitude

Stylem start – cíl vyhrála Eva Samková třetí lednovou sobotu finálový závod Světového poháru v Solitude! Na trati dlouhé 1290 metrů nedala soupeřkám šanci.

“Řada závodníků nestihla přijet včas, což se nám naštěstí nestalo. Ale i tak se posunoval program. Na trati jsem si nebyla díky počasí ničím jistá. Vůbec to nejelo, ale JP skvěle namazal a vůbec díky celému týmu," řekla po slavnostním vyhlášení Eva Samková.

Vítězství v Solitude posunulo Evu do čela celkového pořadí Světového poháru.

Premiéra v týmovém závodu Světového poháru v Solitude přinesla českým želízkám na trati šesté místo. Eva Samková a Vendula Hopjáková jely malé finále, ve kterém skončily druhé, a tak celkově obsadily šesté místo.

"Při premiéře to považuji za skvělý výsledek, zvláště, když Vendula tady, v Americe, vinou zranění netrénovala," ohodnotil výkon svých svěřenek jejich trenér Marek Jelínek.

Spokojená byla také první žena celkového hodnocení SP Eva Samková.

"Myslím, že to byl úspěšný závod. Vendy hodně bolely záda ze závodu na Dolní Moravě, nakonec se hecla a jela, za což jsem moc ráda," řekla Eva Samková.

Samotná Vendula přistoupila ke svému výkonu se zdravou sebekritikou. "Dala jsem do toho vše, co bylo v mých silách. Vím, že mám na víc a budu ráda, když to ukážu při dalším závodě," bylo uvedeno po závodě na facebooku  Evy Samkové a jejího týmu.

Závody SP ve snowboardingu
Solitude (USA) 21. ledna 2017

Zrcadlo výsledků:
Muži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Visintin (It.), 3. Pachner (Rak.), ...v kvalifikaci 56. Kubičík, 60. Vintr (oba ČR).
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Visintin 1600, 2. Kearney (USA) 1290, 3. Hämmerle 1050, ...50. Kubičík 32, 71. Vintr 12.
Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Moioliová (It.), 3. Jacobellisová (USA).
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Samková 1450, 2. Brockhoffová (Austr.) 1400, 3. Trespeuchová (Fr.) 1300, ...27. Hopjáková (ČR) 140

Solitude (USA) 22. ledna 2017

Snowboardcross družstva muži: 1. Itálie (Matteotti, Perathoner), 2. Rakousko, 3. USA, ...ČR (Kubičík, Vintr) vyřazeni ve čtvrtfinále.
Snowboardcross družstva ženy: 1. USA (Jacobellisová, Mancariová), 2. Francie, 3. Itálie, ...6. ČR (Hopjáková, Samková).

(ps, facebook Evy Samkové, SportovníListy.cz, foto: Ivana Roháčková, Dukla Praha)