Eva Samková mění program přípravy a po tání sněhu na Dolní Moravě přejíždí do Alp

[ title]
V únoru 2018 bude na zimních Hrách v jihokorejském Pchjongčchangu Eva Samková obhajovat zlatou medaili ve snowboardcrossu a k tomu byla naplánována i příprava.

Počasí bohužel nepřeje olympijské přípravě na Dolní Moravě. Česká snowboardcrossová reprezentace opouští kemp v Čechách a vyráží trénovat na sníh do Alp.

Jak říkám..."Jsme trochu zhýčkaní tím, že jsme byli v Chile a na ledovcích, ale sněhová situace tady na Dolní Moravě je špatná. Skoro po týdenním tréninku jsme se rozhodli přejet do Rakouska. Jsem ráda, že jsem alespoň pozdravila děti na kempu, na víkend pak budu zpět," konstatovala  Eva Samková.

"Posunuli jsme startovní konstrukci pro olympijský start o několik set metrů výše a doufejme, že za pomoci resortu Dolní Morava, ČOV a Hintonu se nám na konci týdne podaří vybudovat startovní rampu, aby Eva a další reprezentanti mohli trénovat olympijský start. Věřím, že budeme mít podmínky takové, aby se v sobotu 13. ledna a neděli 14. ledna 2018 česká reprezentace objevila zpět na Dolní Moravě a dva dny trénovala v tomto resortu," dodal trenér Samkové  Marek Jelínek.


 Na webu SportovníListy.cz  najdete ještě následující články:


Eva Samková se před ZOH bude připravovat na Dolní Moravě a pak v Turecku a v Bulharsku

(lg, ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)