Duel nejlepších týmů v házené žen skončil plichtou ... Slavie - Most 24:24

S dvoubrankovým náskokem za stavu Slavia - Most 12:14 vstoupily házenkářky ze severu Čech poslední zářijovou neděli do druhé půle zápasu interligy, který nebyl jen tak obyčejným zápasem. V pražském Edenu spolu hrály týmy, které se spolu utkávají o mistrovský titul.

V duelu ani ve druhém poločase Mostečanky vůbec neprohrávaly. Naopak si získaly až pětibrankový náskok. Jenže ke zdramatizování zápasu se dostaly domácí hráčky asi deset minut před koncem.  Hana Kultvašrová snížila, ale děvčata ze severu dokázala vrátit skóre na čtyřgólový náskok.  Posledních šest minut utkání však patřilo domácím házenkářkám za režie Veroniky Galuškové a Hany Kutlvašrové.

"Holky vědí, že se zápasy rozhodují až v posledních minutách či sekundách. Proto jsem stále věřila, že se skóre ještě můžeme něco udělat," řekla pro klubový web trenérka Slavie Petra  Vítková.

Pak Veronika Galušková proměnila sedmimetrový hod, na dostřel dvou branek přivedla Slavii Hana Kutlvašrová. Pak v  57. minutě opět Galušková skórovala, a protože Mostečanky už neskórovaly,   Kutlvašrová sama rychlým  únikem  k  brance Mostu  vyrovnala na konečných 24:24.

A to nebylo všechno, když 31 sekund před koncem držely slávistky útočné pásmo.

"Jsem hráčka, lvice, chci vyhrávat, proto jsem si vzala oddychový čas, abychom se pokusily utkání zvrátit v náš prospěch. Hráčky pochválím. Bod beru, zvlášť po takovém průběhu zápasu. Utekl nám začátek a téměř celou druhou půli jsme dotahovaly náskok soupeřek. Takže nakonec spokojenost,"  popsala Vítková souboj dvou nejlepších českých týmů, který skončil remízou.

"Remíza je pro oba týmy zasloužená,“ prohlásil pro SportovniListy.cz  bez dalších slov stručně   mostecký kouč Peter Dávid.

Příští, páté kolo, se hraje již tři dny, ve státní svátek 28. září 2016 hraje Slavia Praha od 17.30 hodin v Olomouci proti místní Zoře. Nejbližší domácí zápas absolvují slávistky 12. října od 17.30 hodin proti Iuventě Michalovce.

Interliga házené žen
Praha 25. září 2016

Slavia Praha – Baník Most 24:24 (12:14)
Rozhodčí: Bečička, Budeníček *  Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1 *  Vyloučení: 1:5 * Diváků: 300.
Slavie Praha s brankami: Kudláčková, Hillebrandová – Líbalová 1, Moteljová 1, Rezlerová, Pešková, A. Novotná, Večeřová, Kordovská 3, Kutlvašrová 5, P. Novotná 1, E. Svobodová 3, M. Svobodová 2, Galušková 4/1, Šetelíková 2, Chlupová 2. Trenéři: Vítková, Václavek.
Nejvíce branek Baníku Most: Mikulčíková 6, Jeřábková, Matoušková po 5.