Druhé pohárové vítězství Marka Kluse na Českém skokovém poháru v Olomouci

Pro druhé letošní vítězství v rámci Českého skokového poháru si dojel Marek Klus v neděli 15. července. Při sedmém kvalifikačním kole v Olomouci sedlal Al Cambera Eurobit. Dařilo se i lídrovi žebříčku Janu Chýlemu, který zůstal v čele…

Marek Klus sedlal v základním kole dva své svěřence a s Al Camberem Eurobit byl první, kdo absolvoval připravenou trasu parkuru bez trestných bodů. Nakonec ho napodobili ještě další čtyři jezdci. Do finále tak vedle bezchybných postoupilo ještě pět účastníků s hendikepem jedné chyby.
Z bezchybné postoupivší pětice si čtyři jezdci udrželi čisté konto i po startu ve finále. O konečném pořadí tak mezi nimi rozhodoval čas. Riskantní a rychlou jízdou si pro první místo dojel právě Marek Klus, který dokončil jako jediný z těchto čtyř jezdců v čase kratším než 40 vteřin. Druhý skončil Přemysl Adam s Cachasem před třetím Martinem Šoupalem. Ten sedlal klisnu Takticu a po několikaleté odmlce se vrátil na stupně vítězů Českého skokového poháru.

"Moc si vážím obou výher. S Carisonem v Brně, i teď s Al Camberem,“ popsal vítěz. „Al Cambero měl blízko vítězství již v Martinicích, pak chvíli kvůli zranění nestartoval. Jsem rád, že se vrátil v takové formě," doplnil Marek Klus.

Na startu Velké ceny Olomouce nechyběl ani lídr žebříčku Jan Chýle. Ten si tentokrát vzal do soutěže méně zkušeného koně. S Abdulahem B však předvedl bezchybné základní kolo i finále. Pomalejší čas ho nakonec zařadil ve Velké ceně na čtvrté místo, dostatečný bodový příděl mu však zajistil i nadále vedení v žebříčku.

Mezi jezdci do 25 let v rámci seriálové soutěže U25 Tina Šalková potvrdila, že se jí v této soutěži na olomouckém kolbišti daří. Dokázala totiž navázat na loňské vítězství a letos opět při kvalifikačním kole v Olomouci zvítězila. Sedlala valacha Digera a v napínavém rozeskakování porazila Veroniku Jelínkovou s Foreverem o pouhých šest setin sekundy. I tato jezdkyně si shodou okolností zopakovala umístění z loňského olomouckého kola. Třetí tentokrát skončili Michal Žilinský a Kaira.

Finálový nedělní den otevřeli junioři při Czech Junior Cupu. Svoji skvělou formu potvrdila v Olomouci Natálie Kovářová. Chvíli to vypadalo, že obsadí první i druhou příčku, nakonec se však poslední startující Kateřina Svěráková s Arven 3 probojovala po bezchybné jízdě na konečnou druhou pozici. Natálie Kovářová se tak radovala z vítězství s Chacco-To a s Quinarou skončila třetí. S touto klisnou dosáhla na nejrychlejší čas, chyba na prvním skoku ji však nakonec zařadila právě na třetí místo. Tato jezdkyně suverénně vede žebříček pro mladší věkovou kategorii jezdců 12 až 14 let. Letos si již počtvrté připsala nejvyšší možný bodový příděl. V posledních třech kolech, která proběhla v Litomyšli, Hořovicích a nyní v Olomouci, nenašla tato nadějná jezdkyně přemožitele.

Zatímco mezi šestým a sedmým kvalifikačním kolem domácí parkurové extraligy nebyla ani týdenní pauza, nyní se Český skokový pohár odmlčí na necelý měsíc. Od 8. do 11. srpna 2018 se bude závodit v Ptýrově u Mnichova Hradiště, kde se v sobotu večer uskuteční divácky velmi atraktivní noční Velká cena eLED.cz.