Dobrý herní projev v Jablonci nepotvrdili Středočeši gólově. Jablonec – Mladá Boleslav 2:1

[ title]
Mladoboleslavští v úmorném vedru na jablonecké Střelnici předvedli třetí srpnovou neděli herně vyspělý výkon, ale propadli v nejdůležitější fotbalové disciplíně, kterou je bezpochyby střelba. Jejich zakončení buď zblokovali bránící protihráči, nebo byla nepřesná. Prosadili se pouze jednou a to bylo v porovnání s dvěma jabloneckými trefami málo.

V prvním poločase ve chvíli, kdy se zdálo, že gólu jsou blíže Mladoboleslavští, tak se právě prosadili Jablonečtí. Ve 22. minutě Fulnek ztratil u postranní čáry míč a jabloneckou akci završil přízemní ranou k levé tyči Jovovič, kterému obránci Středočechů  dopřáli příliš mnoho čas, aby si připravil vhodnou střeleckou pozici na hraně šestnáctky - 1:0.

Druhý poločas byl herně ještě výraznější v mladoboleslavský prospěch než první, ovšem na skóre se to neprojevilo. V 65. minutě se Jablonečtí poprvé vymanili z boleslavského sevření a získali trestný kop, který Krob rozehrál šikovně po zemi za boleslavskou obrannou linii Sýkorovi a jeho přetažený centr zužitkoval osamoceně hlavičkující Doležal - 2:0.

Po druhém gólu v Šedově brance boleslavští fotbalisté opět zatlačili soupeře na jeho polovinu a marně dobývali jabloneckou branku. V 80. minutě po spolupráci z levé strany Fulneka s Budínským se až k malému vápnu probil Ladra a tísněn protihráčem prostřelil u pravé tyče brankáře Hrubého - 2:1.

Jak říkám..."Po vyřazení z předkola Evropské ligy je prohra v Jablonci pro nás další hořká pilulka. I když jsme prohráli, musím říct, že mužstvo podalo dobrý výkon, ale prohráli jsme kvůli neproměňování šancí. Přiznám se, že jsem měl obavy, jak ligové utkání na soupeřově hřišti zvládneme, ale i když výsledek není příznivý, tak máme týden na to dát se do kupy a pokud budou hráči podávat podobné výkony, nemám o mužstvo obavy," povzdechl si Jozef Weber při  hodnocení ligového duelu Jablonec - Boleslav 2:1.

"Jsem rád, že jsme vyhráli nad týmem, který má aktuálně nejlepší formu z celé naší ligy. Věděli jsme, že s Boleslaví to bude hodně těžké utkání a my ho zvládli, protože jsme dali dvě branky. Hráče jsem o přestávce upozorňoval, aby do druhé půle vstoupili aktivně, avšak Boleslav nás přitlačila. A když jsme její tlak přečkali, dali jsme druhý gól po nacvičeném signálu, což je proti Boleslavi umění, její hráči jsou na to dobře připravení. V závěru se Boleslav dostala do zápasu kontaktním gólem a my promarnili dvě šance, když soupeř vrhnul všechno do útoku. Jsem rád, že jsme zápas dovedli do vítězného konce, i když se štěstím, proti týmu, který má tak výbornou formu," řekl zkušený jablonecký kouč Petr Rada, který  zdůraznil, že má velkou radost z toho, že jeho mužstvo zvládlo dva domácí zápasy za sebou vítězně

    Jablonec na Nisou 18. srpna 2019  FORTUNA:LIGA   šesté kolo


FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)
Góly: 22. Jovovič, 65. Doležal - 80. Ladra  * ŽK: Bucha, Křapka  * Rozhodčí: Tomáš Klíma - Blažej, Caletka  * Diváků: 3053
FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka (77. Pech), Takács, Pudil, Fulnek - Auer (60. Hubínek), Budínský, Matějovský, Bucha - Jiří Klíma (65. Wágner), Ladra. Ze zdravotních důvodů chyběli Komlichenko, Wiesner, Mešanovic a Túlio.
FK Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Jovovič (82. Chramosta), Hübschman, Považanec (76. Pilík), Sýkora - Matoušek (56. Kratochvíl), Doležal.
(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)
Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

30.3.2020 17:09:42

V sobotu mi zavolal kamarád, vrstevník, s kterým se dobře známe, ale poměrně dlouho jsme se neviděli. Dlouho se jako schopný trenér a manažer pohybuje ve sportovním prostředí. Samozřejmě jsme m...