Devětkrát hrála Sparta doma a jen dvakrát vyhrála. Naposled v duelu Sparta - Zlín 3:2. Sláva!

Významnou minutou pro hokejisty Sparty v utkání se Zlínem byla minuta osmá, kdy brankář Zlína Kašík kapituloval a to hned dvakrát v rozmezí 25 sekund. Nejprve jej překonal Klíma a poté se prosadil nejdéle ve Spartě sloužící Lukáš Pech.

Ve druhé třetině se hostům sice podařilo snížit na 2:1, ale ve třetí části hry při Hermanově vyloučení  domácí Andrej Kudrna tečoval Blainovu střelu od modré čáry. Na uznání gólu se ještě malou chvíli čekalo, neboť jej potvrdil až videorozhočí, protože  slovenský hokejista  měl trochu výš hokejku, když dal třetí gól Sparty.  Zápas se však ještě zdramatizoval, když v 59. minutě byl vyloučen Buchtele a Zlín při přesilovce ještě odvolal brankáře. Při hře šest proti čtyřem se podařilo Beranům snížit na rozdíl jediné branky.

Do konce utkání zbývaly už jen desítky vteřin a Berani, i když pokračovali v power play, už nevyrovnali. Sparta se radovala a měla k tomu důvod, když z posledních devíti domácích zápasů vyhrála jen dva. To druhé domácí vítězství Sparty bylo nad Berany Zlín. Berani, berani, drc.

"S ohledem na dva odehrané zápasy se Zlínem jsme věděli, že to bude těžké utkání. Vydařil se nám začátek, což pro nás bylo důležité. Zároveň jsme věděli, že musíme i poté hrát dobře. Odvedli jsme dobrou práci. Zlínu se podařilo snížit na 2:1, důležité bylo, že jsme poté odskočili na 3:1. Kevin Klíma odehrál dobré utkání. Věděli jsme, že dobře bruslí, je to talentovaný hráč. Věřím, že se mu bude dařit i nadále," řekl trenér Sparty Uwe Krupp.

"Pro nás je taková porážka zklamáním. Myslím si, že v zápase jsme nebyli horší. V krátkém časovém úseku v první třetině jsme dostali dvě branky, což bylo nepříjemné. Ale nabádali jsme hráče, že když zůstaneme u své hry, zápas není ztracený. V závěru jsme se jej v power play snažili zvrátit a částečně se to i podařilo, ale odjíždíme bez bodu. Musíme bojovat dál," řekl kouč Zlína Robert Svoboda.

Praha  11.  ledna 2019

Tipsport ELH    ... čtyřiatřicáté  kolo

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Kevin Klíma (Sill, Košťálek), 8. Pech (Kumstát), 53. A. Kudrna (Blain, P. Vrána) - 37. Fořt (Kubiš, J. Ondráček), 59. Lakatoš (D. Nosek, Freibergs) * Rozhodčí: Šír, Horák - J. Frodl, Lederer *  Vyloučení: 4:6 * Využití: 1:2 * Diváci: 7235.
Sparta  Praha: Machovský - Delisle, Piskáček, Blain, Kalina, Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Pavelka - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Forman, Klimek, Smejkal - Rousek, Pech, Kumstát - Kevin Klíma, Sill, B. Jones. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Zlín: Kašík - D. Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, M. Zbořil, Valenta - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - E. Kulda, P. Sedláček, Lakatoš - Okál, Honejsek, Herman - Šlahař, Fryšara, Popelka. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)