Desátý ročník Fotbalmánie vyhrála mrňata Dukly z Jižního Města. Ve finále porazila Slavii

[ title]
Podesáté se na hřišti ve Sportovním centru ERPET na pražském Smíchově na břehu Vltavy poslední květnovou neděli pořádal další ročník fotbalového turnaje Fotbalmánie pro kluky ročníku 2010.

Fotbalová mrňata osmi celků z Prahy či ze Středočeského kraje  za dobu 330 minut odehrála celkem 16 utkání, která se hrála na dvou hřištích v hrací době 2 x 10 minut.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...
Borci z Benešova získali bronzové medaile
Druhé místo patřilo žáčkům Slavie. Ostatně ve Slavii mají na druhá místa patent
Jak se mají děti radovat z prvenství okoukaly z televizních přenosů různých finalových zápasů
Pódium "čeká" na vítěze


Kolem hřišť zápolení dětí sledovali diváci, většinou rodiče, ale na Smíchově se nehrál jen fotbal. Ve chvílích mezi zápasy si mohly děti zkusit i jiné sportovní aktivity.  Doprovodné akce Fotbalmánie ročníku 2017 zajistilo Sdružení sportovních svazů České republiky. Celou akci provázel a komentoval zkušený moderátor především fotbalových, ragbyových a tenisových utkání ČT Sport David Kozohorský.

Mediálními partnery turnaje byly jako v minulosti SportovníListy.cz &  Prvnízprávy.cz a turnaj pořádala Eurovize o.p.s. Záštitu nad turnajem tak jako již v předchozích ročnících převzal Magistrát hlavního města Prahy, který byl rovněž partnerem akce.Nejlépe se tentokrát dařilo, úmyslně píšeme, dětem Dukly z Jižního Města, neboť ve vítězném týmu hrála i děvčata. Dukla  porazila Slavii Praha ve finále 6:2. Obhájce loňského prvenství Zbraslav skončila čtvrtá, když v souboji o bronzové medaile prohrála s Benešovem 1:2.


Fotbalmánie 2018 - Praha 27.května 2018

Semifinále: Slavia Praha - Benešov  2:1  * Zbraslav - Dukla Praha Jižní Město  1:2
O sedmé místo: Vyšehrad - Bohemians 1:2
O páté místo: Motorlet - Háje    1:2
O třetí místo: Benešov - Zbraslav  3:0
Finále: Slavia Praha - Dukla Praha Jižní Město  2:6

Celkové pořadí:  1. Dukla Praha Jižní Město,  2. Slavia Praha, 3. Benešov, 4. Zbraslav, 5. Háje, 6. Motorlet, 7. Bohemians Praha, 8. Vyšehrad.


SportovniListy.cz rovněž napsaly ...Podívejte se na obrázky z fotbalového žákovského turnaje Fotbalmánie 2018
(ps, SportovníListy.cz & Prvnízprávy.cz, foto: Petr Skála)