Derby v Edenu skončilo s písničkou "A jde se do finále" aneb Slavia - Sparta 3:0

Fotbalisté Slavie Praha zaslouženě zvítězili v semifinále domácího poháru MOL Cupu v pražském derby nad Spartou 3:0 a ve finále se sešívaní střetnou s Baníkem Ostrava, který ve druhém semifinále porazil Bohemians Praha 1:0.

V Praze v Edenu slávisté vedli už v 25. minutě. Jak se to stalo? Na Hušbauerův centr z přímého kopu si naskočil kapitán Tomáš  Souček a dal gól - 1:0.

Ve třetí minutě nastavení prvního poločasu Souček přidal další branku opět po standardní situaci. Tentokrát si na rohový kop naskočil Van Buren, Martin Hašek sice odvrátil jeho hlavičku, ale  jen do břevna, odtud putoval míč k Součkovi, který jej kopnul za brankovou čáru.

Ještě před přestávkou došlo k zajímavé situaci, při které rozhodčí Pechanec nejdříve Frýdkovi za ostrý zákrok ukázal červenou kartu, ale po zhlédnutí záběrů od videorozhodčího původní verdikt přehodnotil a udělil hráči Sparty jen žlutou kartu.

Po přestávce  v 51. minutě už Slavia vedla 3:0. Zasloužil se o to hráč Sparty  Štetina, který nešťastně trefil při odkopu svůj obličej, míč tak odskákal do běhu Van Burena, který přihrál volnému Masopustovi a ten skóroval.

Sparta Praha  neměla opět svůj den. Během utkání ani jednou hosté nevystřelili mezi tyče branky a hráči Slavie si tak mohli dělat, co chtěli.

Praha  24. dubna 2019

Český pohár MOL Cup   semifinále

Slavia Praha - Sparta Praha 3:0 (2:0)

Branky: 25. a 45.+3 Souček, 51. Masopust *  Rozhodčí: Pechanec - Paták, Dobrovolný - Královec (video) *  ŽK: Souček, Van Buren, Bořil - Costa, Frýdek, Kanga, Tetteh *  Diváci: 16.264.
Slavia Praha : Kolář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust (74. Stoch), Hušbauer (79. Traoré), Olayinka - Van Buren (83. Baluta). Trenér: Trpišovský.
Sparta Praha: Heča - Zahustel, Štetina, Costa, Hanousek - Hložek, Hašek (52. Sáček), Frýdek, Kanga, Plavšič (46. Karlsson) - Drchal (66. Tetteh). Trenér: Ščasný.