David Navara byl nominován do šachové Grand Prix

[ title]
Světová šachová organizace FIDE zveřejnila seznam pozvaných hráčů do letošního seriálu FIDE Grand Prix. Mezi dvacítkou nejlepších šachistů světa nechybí ani David Navara, který se do prestižního seriálu dostal poprvé od roku 2008.

Nejlepší český šachista hraje v těchto dnech silně obsazený turnaj na Gibraltaru, ve kterém bojuje o první příčky. „Pozvání do Grand Prix mě potěšilo. Účast v minulé sérii mi těsně unikla a jsem rád, že tentokrát budu mít možnost se zúčastnit a zahrát si s nejlepšími šachisty světa. Přípravu asi pojmu vážněji než obvykle, protože podobné šance přicházejí málokdy,“ komentoval pozvánku David Navara.

FIDE Grand Prix nabízí dvě vstupenky do Turnaje kandidátů 2020, které je cestou k zápasu o titul mistra světa. Mimochodem, posledním českým šachistou, který se dostal do kandidátského turnaje, byl v roce 1977 Vlastimil Hort.FIDE Grand Prix se bude hrát jako seriál čtyř turnajů v letošním roce, termíny už jsou známé, místa konání ještě ne. „Zatím nevím, které turnaje budu hrát a předpokládám, že jako jeden z nejníže nasazených budu mít omezený výběr. Možnost hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu bych ještě oželel, ale třetí termín se kryje s Evropským klubovým pohárem, jehož bych se rád zúčastnil,“ popsal Navara zveřejněné termíny, které lze nalézt na oficiálních stránkách FIDE. Přesný rozpis, kolik ze čtyř turnajů bude česká jednička hrát a jakým se budou hrát systémem, zveřejní FIDE v nejbližší době.

(rb, Šachový svaz České republiky, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Češi zachraňují olympiádu

Češi zachraňují olympiádu

29.3.2020 09:00:00

Nemálo sportovců a fanoušků bylo překvapeno neměnným postojem představitelů Mezinárodního i Českého olympijského výboru jak do poslední možné chvíle odmítali byť i jen debatovat o možném odložení...