Další zvěrstvo z dílny Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

[ title]
"Paradoxně ve stejný den, kdy Sobotkova vláda ohlásila demisi, zveřejnilo MŠMT svůj záměr nevypsat na rok 2018 dotační program na provoz a údržbu sportovišť. A pomyslně tak uzavřelo kruh nesplněných slibů, záměrů, koncepcí a plánů," píše ve svém komentáři napsaném pro web Prvnizpravy.cz ekonom Michal Kraus.

"Právě odstupující vláda totiž sportovcům slíbila, že se zasadí o stabilní prostředí financování sportovních klubů s důrazem na práci s mládeží a prostředí podporující spolufinancování sportovních činností, a také, že podpoří občanská sdružení, spolky, neprofesionální organizace působící v oblasti sportu a tělovýchovy a jejich transparentní financování ze státního rozpočtu," konstatuje Michal Kraus ve svém komentáři.


"Bohužel nutno konstatovat, že doslova rozpočtová zvěrstva, která se na MŠMT v oblasti financování sportu v posledních měsících odehrávají, jsou v naprostém protikladu s vládními sliby. A nejen to. Nevypsání programu na provoz a údržbu sportovišť je v příkrém rozporu hned s několika vládními dokumenty, které by MŠMT mělo ve svém rozhodování respektovat, nechce-li se vystavit stovkám žalob ekonomicky zbídačených klubů, kterým současné rozhodování MŠMT způsobuje prokazatelně nenahraditelné ekonomické ztráty," má jasno Kraus.

Fotbalová liga se přerušuje

Fotbalová liga se přerušuje

22.7.2018 09:00:00

Nečekané prázdniny dostávají fanoušci nejpopulárnější kolektivní hry. Sotva se roztočila kola nového ročníku Fortuna ligy, přišel zcela nečekaný problém. Skupina předních českých lékařů, včetně ...