Cílem fotbalistů Bohemians Praha před začátkem ligy je skončit do desátého místa

[ title]
Na setkání vedení fotbalového klubu Bohemians Praha 1905  s novináři  se hovořilo o novinkách ve vršovickém klubu a o ambicích klokanů jen několik desítek hodin před startem nového ročníku první ligy.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...


Jak říkám ..."Nejzřetelnější změna je vidět na dresu. Generální partner nás poprosil o změnu vizuálu na dresu. Ustoupili jsme od značky Remal. Na jeho místě bude nově Balshop.cz. Od nedávna máme také svůj tým ve světě esportu. Podepsali jsme tři hráče, které bych se nebál zařadit do Top 10 v Česku. Využili jsme i možnost navýšení kapacity. Ďolíček teď bude mít kapacitu 6 300 diváků. Sedačky ve velké části kotle domácích již nejsou. Budeme upravovat i sektor pro hostující příznivce, jehož kapacita se navýší na 315. Sáhli jsme i ke druhé etapě rekonstrukce sociálního zařízení. Družstvo fanoušků Bohemians vstoupilo do sdružení SD Europe, což je fanouškovská organizace, která sdružuje fanouškovské organizace, jež se spolupodílejí, spolufinancují nebo spoluvlastní amatérské či profesionální kluby," upozornil ředitel klubu Darek Jakubowicz na ty nefotbalové záležitosti.

"Snažili jsme se nahradit hráče, kteří nám odešli. Júsufovi skončilo hostování ze Slavie. Místo něj přišel Keita. Do ostravského Baníku přestoupil Reiter, kterého jsme nahradili Hronkem. Do zálohy přišel Jakub Rada a podepsali jsme i Kamila Vacka. Z Dukly u nás hostuje Jakub Podaný. Na testy přišel obránce Daniel Köstl, o němž jednáme. Posílili jsme i na brankářském postu, avšak Patrik Le Giang je aktuálně ve stavu zraněných. Po dlouhé době se ocitáme v takové situaci, že máme hráčů více. Je možné, že budeme ještě řešit nějaký odchod," dále oznámil sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

"Vzhledem ke krátkému volnu po konci soutěže jsme zvolili první týden přípravy jako zabíhací. Úvodní týden jsme zakončili zápasem. Bohužel se nám v něm zranil Dostál. Následně jsme hráli zápas se Slovanem Bratislava, ze kterého odstoupil Puškáč se zlomeným prstem u nohy. Koncem týdne jsme už odcestovali na týdenní soustředění do Rakouska. Místo tří utkání nám bylo umožněno odehrát pouze dvě. Vrátili jsme se v noci a v pátek už hrajeme v Jablonci. Podařilo se nám přivést připravené hráče, které nemusíme dotrénovávat," zhodnotil letní přípravu  trenér Martin Hašek.

"Já jsem moc rád, že liga konečně začne. Fotbal hrajeme pro mistrovské zápas před fanoušky. Zažil jsem doby, kdy byla přestávka dva a půl měsíce. Chceme určitě předvádět lepší výkony na domácím stadionu a naplnit ho při zvýšené kapacitě. V přípravných zápasech jsem naskakoval napravo na pozici Martina Dostála. Budu se snažit odvést maximum kdekoliv, kam mě trenér postaví," 
 kvitoval krátkou letní pauzu David Bartek.

(ps, FC Bohemians Praha 1905, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)