Čeští volejbalisté v Praze při GOLDEN EUROPEAN LEAGUE zažili další finskou saunu

Poté, co si čeští volejbalisté z úvodního zápasu GOLDEN EUROPEAN LEAGUE přivezli z Finska porážku 0:3, mohli v Praze historicky poprvé v hale Podvinný mlýn proti stejnému soupeři dokázat, že český volejbal dokáže ten finský porazit. Jenže se tak nestalo.

Češi první set prohráli, ale dokázali ještě srovnat na 1:1 na sety, ale pak už hosté byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli další dva sety a celkově celé utkání 3:1.

Světlé okamžiky sestava českého týmu předváděla ve druhém setu. Češi se dostali do ráže a třeba  pěti body v řadě ukázali soupeři, že chtějí vyhrát, jenže i Skandinávci předvedli rovněž pětibodovou sérií a tou stáhli ztrátu na jediný bod (14:13). Při servisu Petra Šulisty se Češi opět chytli a dokázali vyrovnat.

Domácí však další dva sety prohráli. Ve třetím setu sice ještě snížili na 18:21, ale Finové si koncovku setu pohlídali a  došli si ve třetím setu pro výhru.

Ve čtvrtém setu ještě za stavu 5:5 byla naděje na vyrovnání utkání, ale pak se  Finové rozmáchli, dosáhli na vedení 22:14 a k vítězství v zápase měli blizoučko. Češi sice ještě zabodovali, ale propastný rozdíl nedorovnali.

"Děkuji všem divákům, co dnes dorazili. Zápas se hrál až od 20 hodin o všední den a diváci byli skvělí. Co se týče zápasu, nejsme ještě moc sehraní, máme co trénovat do dalších zápasů," řekl po utkání kapitán Česka Jakub Janouch.

"Navázali jsme na domácí vítězství a jsem moc rád, že jsme dnes opět vyhráli," řekl pro svazový web po utkání finský kapitán Sauli Sinkkonen.