Čeští reprezentanti v malém fotbale si zahrají o bronz, v semifinále podlehli Kazachstánu

První prohra na turnaji odsoudila českou reprezentaci v malém fotbalu na mistrovství Evropy pouze k souboji o bronz. V maďarském Székesfehérváru podlehla v semifinále Kazachstánu 0:3.

Ve druhém semifinále zdolalo Chorvatsko 3:1 Černou Horu, což znamená, že v souboji o bronz se česká reprezentace utká ještě s Černou Horou. Ve finále se střetnou Kazachstán s Chorvatskem.

Čeští reprezentanti v semifinále zahrozili jako první, ale Robin Demeter ve velké šanci trefil pouze gólmana. O šest minut později však poprvé na turnaji prohrávali, když se prosadil osamocený Murat Achmetšaripov. Ve velké šanci pak ještě selhal kazachstánský hráč Amangeldy Dyussembayev.

Po přestávce přišla další pohroma pro český celek, když Jan Koudelka srazil střelu z přímého kopu rukou a Kazachstán zahrával penaltu. Assan Barlybayev poslal českého brankáře Ondřeje Bíra na druhou stranu a bezpečně pokutový kop proměnil.

Češi se pak s vysunutým Bírem pustili do útočení a po centru gólmana Jakub Polák trefil brankovou konstrukci. Dvě minuty před koncem pak kazachstánský gólman Zhassulan Mustafin chytil střelu z přímého kopu a následně poslal míč z rozehrávky mezi opuštěné české tyče.

Mistrovství Evropy v malém fotbalu
Székesfehérvár (Maďarsko) 27. srpna 2016

Česká republika – Kazachstán 0:3 (0:1)
Branky: 14. Achmetšaripov, 27. Barlybajev (pen.), 38. Mustafin * Žluté karty: 26. Koudelka, 39. Polák – 20. Bogomolov, 29. Turlubajev.
Česká republika: Bíro – Demeter, Hakl, Koudelka, Kounovský, Levčík, Macháček, Macko, Mařík, Novák, Paděra, Polák, Režný, Uhlíř.
Kazachstán: Mustafin – Abdulijev, Abdylbajev, Achmetšaripov, Barlybajev, Djussembajev, Bogomolov, Nabijev, Rysbekov, Tokenov, Turlubajev, Jussupov, Žaksylykov, Žumabekov.

SportovníListy.cz napsaly...

Parádní vstup do Eura v malém fotbale. Paděra čtyřmi góly smetl Portugalsko

Ve druhém zápase na ME v malém fotbale Češi deklasovali Wales

Češi na ME v malém fotbale postupují z první příčky. V osmifinále na ně čekají Poláci

Čeští reprezentanti si zahrají na ME v malém fotbale o medaile, do semifinále je poslal Uhlíř

(ps, SportovníListy.cz, ilustrační foto: Petr Skála)