Čeští reprezentanti v malém fotbale přejeli i Chile a mají jisté osmifinále

Druhý zápas, čtyřiadvacet nastřílených branek, nula obdržených. Čeští obhájci titulu potvrdili  na mistrovství světa v malém fotbale, že oprávněně opět patří k největším favoritům. Nestačil na ně ani jihoamerický šampion Chile, který v australském Perthu podlehl české reprezentaci 0:7.

Po předchozím triumfu 17:0 nad Singapurem už má česká reprezentace postup do osmifinále jistý.

Jak říkám ...„Moc jsem si zápas užil. Jsem rád, že jsem naskočil a pomohl klukům zakončit výsledek. Jsem moc rád, že se nám povedlo vyhrát a potvrdit, co jsme předváděli první zápas,“ liboval si pražský útočník David Pozníček.

O vítězství ve skupině G se národní tým střetne v pondělí hodinu po poledni středoevropského času se Srbskem. Duel odložil páteční cyklon, který se nad Perthem přehnal. Vítěz skupiny G se poté utká s druhým celkem skupiny H USA, druhý celek jde na vítěze skupiny H Brazílii.

Český celek vedl nad Chile, které v prvním střetnutí podlehlo Srbsku 0:3, už v první půli o tři branky. Trefili se nejzkušenější hráči výběru, blanenští parťáci Jan Koudelka, Ondřej Paděra a kapitán Stanislav Mařík.

Postupně se do hry dostali také střídající hráči, do branky se postavil evropský šampion do 21 let Dominik Kunický.

Jak říkám ...„Vážím si příležitosti, že tady můžu hrát a dostávat prostor po boku Ondřeje Bíra. Utkání jsem si skvěle užil. Do zápasu jsme vkročili dobře, naskočil jsem za stavu 3:0, měli jsme ho dobře rozehraný a šlo už jen o to klukům vytvářet situace, abychom soupeře přečíslovali. Druhou půlku jsem si i dobře zachytal. Naši ukázali už v první půli, kdy do toho šli naplno, že jsou jinde. Pak asi trošku zvolnili do druhé půle, ale pořád byli jinde než Chile. Se Srbskem se utkají o vítězství ve skupině a to je  nejlepší, co mohlo přijít, mají jistý postup a narazí na těžšího soupeře, kde si něco vyzkouší a zjistí, co je čeká v dalších bojích. V prvních dvou zápasech mě překvapili všichni, mám pocit, že v týmu není slabý článek a vedení vybralo nejlepší hráče, kteří momentálně na superligových hřištích běhají. Opravdu tam nikdo nechybí, tentokrát byla reprezentace top vybraná,“ povídal o utkání s Chilem Dominik Kunický.

Brankář brněnského superligového výběru se blýskl i vynikající individuální akcí, kdy přešel přes tři protihráče a předložil tutovku Paděrovi, který ovšem selhal. Přitom v reprezentaci zaznamenal už 46 gólů v 58 duelech.

Po přestávce zvýšili skóre Pozníček, David Presl, Levčík a Richard Svoboda. A pak už čeští reprezentanti dostávali gratulace z domova.

Jak říkám ...„V kontaktu jsem hlavně se svojí rodinou a přítelkyní, komunikuji s nimi přes sociální sítě, sledují každý zápas, stejně jako spousta kamarádů. Všichni posílají zprávy, je super cítit podporu z domova. S nejbližší rodinou a kamarády jsme v každodenním kontaktu, před zápasem i po něm si píšeme, voláme. Zvládáme to v pohodě, protože harmonie v týmu je tak skvěle nastavená, že mi ani nepřijde, že jsme tady týden. Máme před sebou další týden a když všechno půjde, jak má, uteče nám to hodně  rychle, ani nám to nedojde. Všichni víme, za čím si jdeme,“  pochvaloval si nováček na velké akci David Pozníček.

Další utkání odehrají Češi s Srbskem.    Perth 5. října  2019
Mistrovství světa v malém fotbale

Česká republika – Chile 7:0 (3:0)
Branky: 7. Koudelka, 13. Paděra, 14. Mařík, 36. Pozníček, 43. Presl, 44. Levčík, 45. Svoboda * Žlutá karta: 31. Jorquera (Chile).
Česko: Ondřej Bíro (Dominik Kunický) – František Hakl, Patrik Levčík, Bohumír Doubravský, Ondřej Paděra, Jan Koudelka – Pavel Šultes, Daniel Kasal, Richard Svoboda, Stanislav Mařík, Tomáš Jelínek – Michal Uhlíř, David Pozníček, David Presl.

(jk, malyfotbal.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)