Čeští reprezentanti v malém fotbale jsou v semifinále Eura, vyzvou v něm Anglii

Potvrdili své postavení na čele evropského žebříčku. Zase nechybí mezi nejlepší čtyřkou starého kontinentu a bojují o medaile. Čeští reprezentanti v malém fotbale postoupili na mistrovství Evropy v ukrajinském Kyjevě už do semifinále. Ve čtvrtfinále vyřadili Bosnu a Hercegovinu 3:1.

Proti Bosně a Hercegovině šli čeští reprezentanti do vedení v deváté minutě, kdy se krásnou individuální akcí prosadil brněnský univerzál Patrik Levčík. Jenže ve druhé minutě nastavení odpískal sudí pokutový kop za údajnou ruku Jiřího Sodomy a penaltu bosenský kapitán Lovrinovič s přehledem proměnil. „Je neuvěřitelné, z čeho dostaneme gól. Nejen, že to byla penalta nepenalta, ani to nebyla střela nebo šance. Víceméně šlo o takový nástřel z nouze před bránu. Dostaneme takový gól, zatímco z jasných tutovek ho nedáme,“ mrzelo generálního manažera.
Ještě ve třetí minutě nastavení první půle však přišla odpověď. Pavel Šultes nádherným pasem našel Jakuba Götha, který míč prodloužil do sítě. A hned z první akce po nástupu do druhé půle předložil blanenský rychlík Jan Koudelka krásnou přihrávku Jakub Polákovi, který vstřelil třetí branku.

"Zaslouženě postupujeme do semifinále a zase si zahrajeme všech sedm zápasů na mistrovství Evropy. Je to fantastický úspěch, protože pozorný divák, který sleduje naše zápasy, vnímá, jak je neuvěřitelně těžké pořád se dostávat do úzké špičky v Evropě. Jsme mezi nejlepšími čtyřmi a porveme se o kov nejcennější. Jednoznačně rozhodla naše rychlá odpověď po penaltě a pak gól na začátku druhé půle, kdy Koudelka mezi nohama přihrával, Polák pouze nastavil kopačku a brankář Filipovič z bezprostřední blízkosti neměl šanci. Naši kluci si neuvěřitelně váží podpory fanoušků a samozřejmě ji tady vnímáme, je takový motor právě ve chvílích, kdy se nám tolik nedaří, když věci nevycházejí. Takové chvilky jsme zažívali i ve čtvrtfinále, ale kvalita tam byla a jsem všichni šťastní, že si zase zahrajeme o finále,"  glosoval klíčové momenty a radoval se z úspěchu generální manažer českého výběru Luděk Zelenka.

V semifinále se utkají s Anglií, která mezi čtyři nejlepší celky starého kontinentu postoupila poprvé v historii. Zápas začíná v sobotu 18. srpna  2018 hodinu po poledni a přímým přenosem ho vysílá kanál ČT sport.

Ve druhém semifinále se utkají celky, které už mají zlaté medaile z evropského šampionátu: Rumunsko a Kazachstán. Zápas o třetí místo se hraje od 19:30 hodin večer a finále od 21:00 hodin. Duel českého týmu opět odvysílá přímým přenosem kanál ČT sport.

Kyjev 16. srpna 2018

Euro 2018

Česká republika – Bosna a Hercegovina 3:1 (2:1)
Branky: 9. Levčík, 20+3. Göth, 21. Polák – 20+2. Lovrinović (penalta) * Rozhodčí: Kostadinov – Corce, Csirke
Česko: Bellada (Bíro) – Levčík, Hakl, Koudelka, Polák, Paděra - Šultes, Sodoma, Demeter, Göth, Mařík – Popelka, Režný, Presl
Bosna a Hercegovina: Filipović (E. Bajrić) – Jukić, Lovrinović, Zahirović, Pantić, Grbavac, Hršumović, Vujica, Berović, Čećura, A. Bajrić

Další výsledky čtvrtfinále ...
  Rumunsko - Černá Hora 2:0  * Ukrajina – Anglie 1:1, pokutové kopy 1:3 * Srbsko – Kazachstán 1:2.

Robin Demeter vystřelil postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy

Česká reprezentace v malé kopané na mistrovství Evropy jen remizovala se Srbskem 1:1

Drama v malém fotbale až do konce. Obrat Česka s Ázerbájdžánem zařídil kapitán Mařík