Čeští reprezentanti si zahrají na ME v malém fotbale o medaile, do semifinále je poslal Uhlíř

Už jen jedno vítězství dělí českou reprezentaci v malém fotbalu na mistrovství Evropy od medaile. V maďarském Székesfehérváru zvládla poslední srpnový pátek oba zápasy a postoupila do semifinále turnaje.

Ve večerním dramatickém čtvrtfinále zdolali Češi 3:2 Anglii, která vyřadila šestinásobné mistry Evropy z Rumunska.

"Jsem nadšený, síly v utkání byly rozložené padesát na padesát. Měli jsme dost šancí a nějaké jsme dali, Angličané však rozhodně ukázali, kterým směrem se bude malý fotbal ubírat. Mám strašnou radost, že jsme postoupili," hlásil generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Češi se dostali jako už tradičně do vedení, když se prosadil zblízka pražský snajpr Tomáš Kounovský, který skóroval zatím v každém duelu. Hned minutu po něm ovšem srovnal Lucas Toti. V desáté minutě vrátil na českou stranu vedení David Macko, který propálil Ashoora Bakoose v anglické brance.

Dvě minuty po přestávce sice opět srovnal Kirk Herbert, rozhodující trefa ale přišla ve 26. minutě, kdy skóroval osamocený pražský zadák Michal Uhlíř. V závěru měl ještě obrovskou příležitost ze standardní situace Toti, perfektně však zasáhl brankář Ondřej Bíro a poslal český celek do semifinále.

Mistrovství Evropy v malém fotbalu
Székesfehérvár (Maďarsko) 26. srpna 2016

Česká republika – Anglie 3:2 (2:1)
Branky: 3. Kounovský, 10. Macko, 26. Uhlíř – 4. Toti, 22. Herbert * Žluté karty: 34. Mařík, 38. Macháček – 38. McCluskey.
Česká republika: Bíro – Demeter, Hakl, Koudelka, Kounovský, Levčík, Macháček, Macko, Mařík, Novák, Paděra, Polák, Režný, Uhlíř.
Anglie: Bakoos – McCluskey, Herbert, Ursell, Murphy, Cousins, Toti, Hashi, Kanani, Kuehn, Gardner, Mohamed, Carby.

SportovníListy.cz napsaly...

Parádní vstup do Eura v malém fotbale. Paděra čtyřmi góly smetl Portugalsko

Ve druhém zápase na ME v malém fotbale Češi deklasovali Wales

Češi na ME v malém fotbale postupují z první příčky. V osmifinále na ně čekají Poláci

(ps, SportovníListy.cz, ilustrační foto: Petr Skála)