Čeští ragbisté po prohře se Švýcarskem 5:17 jsou téměř bez šance na setrvání ve druhé divizi ME

Ani třetí utkání zařazené do druhé divize ME nedopadlo pro české ragbisty dobře.  Reprezentační tým Česka  ve švýcarském Yverdonu podlehl Švýcarům 5:17 (0:8). Prohrou si tak Česko definitivně uzavřelo možnost na udržení se ve druhé nejvyšší evropské soutěži, třebaže mají před sebou ještě dvě utkání. Čekají je však dva nejsilnější soupeři ve skupině 16. března 2019 v Praze Nizozemsko a 23. března 2019 Portugalsko na půdě soupeře. Zápasu mužů předcházelo utkání žen, ve kterém byly Češky úspěšnější a nad Švýcarkami vyhrály 10:5.

Skóre v utkání mužů otevřeli Švýcaři již v páté minutě, když jejich křídelní útočník Hirsch v českém brankovišti chytil míč, který mu tam kopnul Perrod. Útoková spojka Perrod pak skóre navyšoval po úspěšných trestných kopech průběžně během hry, když proměnil dokonce čtyři z celkových pěti nařízených kopů. Česko tuto možnost bodovat z dálky nemělo, a tak až za stavu 17:0 snížil  položenou pětkou  pět minut před koncem český křídelní útočník Jakub Žalud.

Češi  sice hráli bojovněji než v zápasech proti Polsku a Litvě, ale  jejich útočné akce bohužel končily po špatných finálních přihrávkách nebo po chybách v rámci čištění pozic při seskupování rojníků.

Yverdon (Švýcarsko) 17. listopadu  2018

ME druhá divize

Švýcarsko - Česko  17:5 (8:0)
Body:   Perrot 12,  Hirsch 5   -  Žalud 5  * Rozhodovali: Burlet, Lenne, Moody (všichni Belgie)  * Pětky 1:1