Čeští oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych získali pro Česko stříbrnou a bronzovou medaili

[ title]
Dvojnásobnou medailovou radost zažila česká atletika předposlední den MS v atletice v Londýně ve finále oštěpařů. Jakub Vadlejch vybojoval stříbro a Petr Frydrych přidal bronz. Oba si navíc dokázali v boji o medaile vylepšit osobní rekordy.

Úžasně skončilo  pro české barvy finále oštěpařů. Česká  atletika, která  v něm měla dvě želízka v ohni, na něm  získala hned dva cenné kovy. Svých prvních medailí z velkého šampionátu se dočkali atleti Dukly Praha Jakub Vadlejch a Petr Frydrych. Vadlejch se stal stříbrným poté, co   dokázal při  druhém pokusu vylepšit osobní rekord na 89.73 a nestačil pouze na Němce Johannese Vettera, který se  radoval z titulu mistra světa po výkonu 89.89 metru.

Českou radost pak zdvojnásobil v závěrečném pokusu  Petr Frydrych, který si dokázal též ve správnou chvíli posunout hodnotu osobního maxima na 88.32 metru a přehodil favorizovaného Němce Thomase Röhlera. Potvrdil tak na MS v Londýně načasovanou formu, kterou  ukázal už při kvalifikaci. Navíc Petr Frydrych, který se na šampionát probojoval na poslední chvíli,  čekal na vylepšení osobního rekordu  neuvěřitelných sedm let.

Londýn 12. srpna 2017
LONDÝN - Mistrovství světa v atletice

Muži oštěp: 1. Vetter (Německo) 89,89, 2. Vadlejch 89,73, 3. Frydrych (oba Česko) 88,32, 4. Röhler (Německo) 88,26, 5. Pitkämäki (Finsko) 86,94, 6. Kiriazís (Řecko) 84,52, 7. Walcott (Trinidat) 84,48, 8. Hofmann (Německo) 83,98.


SportovníListy.cz napsaly:

Jen poloviční úspěch oštěpařů, ale i tak ze čtyř, pokračují ve finále dva Vadlejch a Frydrych
(ps, SportovníListy.cz, foto: Ivana Roháčková, Dukla Praha)
Fotbalová liga se přerušuje

Fotbalová liga se přerušuje

22.7.2018 09:00:00

Nečekané prázdniny dostávají fanoušci nejpopulárnější kolektivní hry. Sotva se roztočila kola nového ročníku Fortuna ligy, přišel zcela nečekaný problém. Skupina předních českých lékařů, včetně ...