Čeští obhájci titulu v malém fotbale na úvod MS rozstříleli Singapur 17:0

Trpaslík narazil na obra... tak by se dala pojmenovat úvodní výhra českých reprezentantů na MS v malém fotbale. Reprezentace Singapuru se v úvodním utkání mistrovství světa v malém fotbale totiž střetla s obhájci titulu z Česka a úřadující šampioni deklasovali v australském Perthu asijského soka drtivě 17:0.

Jako první se trefil už ve druhé minutě brněnský univerzál Patrik Levčík, za tři minuty se prosadil blanenský rychlík Jan Koudelka a osudu utkání bylo poměrně jasno. V poločasové přestávce vedl český tým 7:0.

Jak říkám...„Čekala nás velká neznámá v podobě Singapuru, vůbec jsme nevěděli, proti komu nastoupíme, ale samozřejmě jsme šli do zápasu jako velký favorit a snažili jsme se Singapuru nastřílet co nejvíc branek. Nečekali jsme, že to dopadne dvojciferným číslem, ovšem jsem rádi, že jsme se střelecky chytli. Samozřejmě všichni víme, že v dalších zápasech nás čekají mnohem těžší soupeři. Nebudu říkat, že je mi jedno, jestli jsem dal dva nebo čtyři góly, pro sebevědomí je super, že se můžu uklidnit. Každý v týmu máme jinou roli, ode mě se čekají góly, takže čtyři jsou super,“ hodnotil duel reprezentační útočník Ondřej Paděra, který nastřílel Singapuru čtyři branky.

V pátek 4. října 2019 hodinu po poledni středoevropského času se utkají se Srbskem, které v prvním utkání porazilo jihoamerického mistra Chile 3:0.
  Perth (Austrálie)  2. října  2019Mistrovství světa v malém fotbale

Česká republika – Singapur 17:0 (7:0)
Branky: Paděra 4, Doubravský 2, Svoboda 2, Šultes 2, Jelínek 2, Koudelka 2, Levčík, Pozníček, Mařík.

(jk, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)