Čeští jezdci byli úspěšní v úvodním dni Světového poháru J&T BANKA CSI3*W Olomouc

Ve čtvrtek 21. června 2018 odstartovaly mezinárodní parkurové závody zařazené do série Světového poháru J&T  BANKA  CSI3*W  Olomouc.  V  zahajovací  den,  který  přinesl  čtyři  soutěže,  se  dařilo  českým reprezentantům. Do Equine Sport Centra v Olomouci se sjely desítky parkurových jezdců z dvanácti zemí světa. Od 21. do 24. června 2018 se tam účastní mezinárodních závodů, jejichž vrcholná soutěž nedělní Grand Prix je součástí Světového poháru.

V zahajovací den vyrostly na kolbišti Equine Sport Centra čtyři parkury z dílny německého stavitele Petera Schumachera. Prvnísoutěží bylo dvoufázové skákání s překážkami do 130 centimetrů v rámci Silver Tour. K radosti domácích fanoušků v ní zvítězil Kamil Papoušek v sedle Lokiho. Navíc i další tři příčky obsadili Češi.

Druhý dojel Aleš Opatrný s Idariem Van Het Netehof, třetí místo bral  Ladislav  Vachutka  s  Elliotem  a čtvrté místo obsadil Rudolf Doležal s Larou Croft. Až pátý dokončil zahraniční účastník, a to Litevec Andrius Petrovas v sedle Zuka S.

Kamil Papoušek měl důvod slavit i v další soutěži CSIYH pro mladé šesti a sedmileté koně. S šestiletým hanoverským valachem Great Feelingem zvítězil bezchybnou a nejrychlejší jízdou. O sekundu za ním zaostal rovněž čistý Maksymilian Wechta z Polska. Ten sedlal sedmiletého Fibonacciho. Třetí místo brala maďarská jezdkyně Sára Máriás s šestiletou klisnou Medall.

Nejvyšším parkurem dne byla stočtyřicítka na čas zařazená v Gold Tour. Nastoupilo do ní celkem sedmašedesát dvojic. Stavitel pro úvod připravil zahřívací kurz, který šestadvacet dvojic překonalo bez chyb, a tak o pořadí rozhodl dosažený čas. Ten nejrychlejší zaznamenal italský reprezentant Roberto Turchetto s Baronem. Na druhém místě za ním dojel jeho krajan Fabio Brotto v sedle Vaniglia Delle Roane a třetí příčku obsadil Němec Thomas Holz s Chattanoogou.

Závěr dne patřil jezdcům ve věku do 25 let, kteří se představili v European Youngster Cupu. Ve dvoufázovém skákání do 140 cm se znovu dařilo domácím jezdcům. Sára Vingrálková na Kas-Sini DC byla třetí a o jednu příčku za ní dokončila  Maksymilian Wechta s koněm Quintus 93, který za sebou na druhém místě nechal Maďarku Sáru Máriás na valachovi Cantus Clay.

Program olomouckého mítinku pokračuje v pátek 22. června 2018 pěti soutěžemi.

Dopoledne nabídne kurz pro mladé koně CSIYH a poprvé okusí atmosféru arény junioři v CSIJ. Odpoledne se pak bude skákat v CSIU25 a následovat bude první část nejvyšší Diamond Tour, která bude kvalifikací do nedělní Grand Prix. Páteční závodění uzavře další parkur v rámci Gold Tour.  Podrobné  informace  včetně  časového  harmonogramu,  startovních  a  výsledkových  listin  najdete  na  webu  závodů zde.