Čeští hokejisté na MS U20 budou bojovat o medaile. Česko - Finsko 4:3 po nájezdech

Čeští hokejisté budou hrát na MS U20  o medaili! Dál jdou i Kanada, Švédsko a USA.  Čeští junioři na mistrovství světa zvládli den D a po 13 letech prošli čtvrtfinálovou branou, když silné Finsko zdolali 4:3 ale až po samostatných nájezdech. Role papírových favoritů zvládla Kanada, jež rozstřílela Švýcarsko 8:2, Švédsko po těsném triumfu 3:2 nad Slováky a domácí USA, jež přehrály Sbornou 4:2. V prvním duelu o záchranu Dánové vystřihli úžasný obrat a porazili Bělorusy 5:4.

Češi otevřeli skóre zápasu v 7. minutě, když se při přesilovce trefil Filip Zadina. Finové potom měli více ze hry, ale dlouho nemohli vyzrát na skvěle chytajícího brankáře Kořenáře. Povedlo se jim to až v úvodu 2. třetiny, když  při přesilovce  vyrovnali  Aapeli Räsänen. Suomi měly více ze hry a na konci první půlky utkání dokonaly obrat. To z blízkosti modré čáry skóroval Olli Juolevi.

Ve 35. minutě však soupeři ujel  do samostatného úniku Kristian Reichel a blafákem vyrovnal na 2:2. Hokejisté Finska vzali zpět ztracené vedení ve 49. minutě, kdy skóroval jiný a jako na potvoru finský Kristian příjmením Vesalainen. S českým výběrem to vypadalo  špatně, jenže v 58. minutě při hře bez brankáře vyrovnal šťastnou  tečí mezi betony brankáře soupeře Filip Zadina. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž vystřelil Pešánově svěřencům  senzační postup Martin Nečas, jenž  kotouč trefil mezi Luukkonenovy betony.

Bufallo 2. ledna  2018
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji

Česko – Finsko 4:3 po samostatných nájezdech  (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Zadina (Nečas, Hájek), 35. K. Reichel (R. Pavlík, Budík), 58. Zadina (J. Galvas, Nečas), rozh. náj. Nečas – 24. A. Räsänen (Vesalainen, Juolevi), 30. Juolevi (Vesalainen, Kuokkanen), 47. Vesalainen (Tolvanen).

Nejbližší program

Dánsko – Bělorusko (o záchranu, čtvrtek 4. ledna 2018 od 18:00)

Švédsko – USA (semifinále, čtvrtek 4. ledna 2018 od  22:00)

Kanada – Česko (semifinále, pátek 5. ledna 2018 od 2:00)

Na webu SportovníListy.cz  najdete ještě následující články...

Junioři Česka porazili na MS U20 Bělorusko 6:5, ale byla to dřina pánové, co?

Junioři Česka nestačili na soupeře ze severu a tak se zrodilo skore ... Švédsko – Česko 3:1

Junioři Česka nadělili dva dny po Štědrém dnu příznivcům hokeje dárek. ČR - Rusko 5:4

(ps, Český svaz ledního hokeje, SportovníListy.cz, obrázek z loga a z fota Petra Skály)