Čeští hokejbalisté na úvod světového šampionátu vynulovali Spojené státy americké!

Národní hokejbalový tým mužů vstoupil do mistrovství světa v Košicích proti výběru USA. Začátek zápasu se nesl celkem ve vyrovnaném duchu, ale pouhých 7setin před koncem úvodní patnáctiminutovky se v přesilové hře prosadil ranou, jako když kopne kůň Martin Kruček! Jeho trefa nakonec byla vítězná, protože Golem v české kase Jan Šimara vychytal čisté konto. Národní tým přečkal ve druhé periodě tlak Američanů, kterým nebyl uznaný gól z důvodu kopnutí nohou. Třetí třetina už patřila čistě českému týmu, jenž si po brankách Šlehofera a Kubeše dokráčel pro důležité vítězství.

První třetina přinesla několik příležitostí na obou stranách. Gólmani obou celků ale předváděli sebejisté zákroky. Když český tým obdržel na konci úvodní patnáctiminutovky možnost hry v početní převaze, opřel se pouhých 7 setin před koncem první sirény do balónku na vrcholu přesilovkového postavení Martin Kruček a česká střídačka mohla zvedat ruce nad hlavu – 0:1. Prostřední část začala velkým tlakem Spojených států amerických, jež se brzy radovaly po důrazu v brankovišti Šimary z gólu, ke slovu se ale dostal videorozhodčí, jenž trefu Američanů neuznal po kopnutí balónku nohou.

Závěrečná část utkání tak slibovala více než zajímavou podívanou. Češi se ale absolutně chopili otěží a necelé tři minuty po úvodním vhazování třetí třetiny si to před branku namířil Václav Šlehofer ml., který po dorážce slavil premiérový gól mezi muži na mistrovství světa – 0:2.

"Jakožto studenta, který tady má 120 euro, tak si myslím, že to všechno za první gól odevzdám do kasy," glosoval po utkání Václav Šlehofer.

O pár chvil později bylo na straně našeho národního týmu ještě veseleji! Pavel Kubeš využil zmatků v americké obraně, potáhl si bezmocného gólmana Junika na stranu a střílel do odkryté klece – 0:3.

"Myslím si, že ve druhé části první třetiny jsme byli trošku nervózní, chtěli jsme držet míček na hokejce, a v té druhé části první třetiny se nám to začalo dařit, začali jsme soupeře přehrávat, byli jsme hodně v útočném pásmu, tam si myslím, že kluci získali jistotu. I když jsme na začátku druhé třetiny trošku polevili, potom jsme přidali druhý gól a myslím si, že jsme zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce," řekl lodivod národního týmu, hlavní kouč Jiří Mašík.

Košice  14. června 2019

Mistrovství světa v hokejbale

USA -  Česko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Kruček (Štěpáník), 33. Šlehofer (Kruček), 34. Kubeš (Kudela) * Střely: 15:23 *  Vyloučení: 4:2, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0.

USA: Junik (Rocha) – Zimmick (A), Herschk, Jones, Wilson, Myers, Carter, Smith – Albright J., Ruiz (C), Zimmerman – Albright D., Boucher, Schlegel (A) – Malloy, Hickey, Senecal – Petito, Bergamasco, Scian.

Česko: Šimara (Stárek) – Šlehofer, Filip, Havlík, Markytán, Hrabár, Chyba, Pospíšil, Kudela (A) – Kubeš (C), Bílý, Král – Wróbel, Pala, Danko – Česák, Kruček, Zvonek – Štěpáník, Hnízdil (A), Špaček.

(fč, hokejbal.cz, SportovníListy.cz, foto: hokejbal.cz)