Čeští baseballisté tak mají stále naději na účast na kvalifikaci o LOH ... Česko - Belgie 5:4

Čeští baseballoví reprezentanti porazili ve spodní části pavouka ME Belgii 5:4 a jsou tak stále ve hře o kvalifikaci na OH, která se hraje příští týden v Itálii.

Třetí těsné utkání tentokrát dovedli Češi do vítězného konce, o kterém rozhodl homerun Martina Mužíka v dohrávce 8. směny:  „Řekl jsem si, že prostě budu pálit a nějak to dopadne a naštěstí to spadlo za plot.“

Český tým se dostal po homerunu Petra Čecha ve 2.inningu a sérii dlouhých odpalů ve třetím do vedení 4:0. Soupeř se ale nevzdal, a proti startujícímu Borisi Bokajovi dokázal během 4. a 5.inningu srovnat na 4:4. „Trochu jsme se uspokojili, že máme náskok, ale soupeř se dotáhl zpátky a pak to bylo drama až do konce,“ okomentoval tuto fázi zápasu Martin Mužík.

Po 5. směně se bodový zisk na obou stranách zastavil, čeští pálkaři sice kontaktovali nadhozy belgického startéra, i jeho následovníka, ale jejich odpaly končily v rukavicích belgické obrany. Mike Griffin na české lavičce zapojil do hry další 3 české nadhazovače, aby eliminoval belgický útok. Homerun Martina Mužíka pak přišel v pravý čas. Do poslední směny nastoupil ke třetímu startu na tomto turnaji Daniel Padyšák, který zastavil belgické choutky o srovnání skóre 2 strike outy, třetí out pak přidala česká obrana.


Jak říkám...„Myslel jsem si, že to s nimi bude bitva, oni dobře pálí, my jsme udělali pár chyb, polevili jsme a Belgie se vrátila do zápasu. Za vyrovnaného stavu tam byla lehká nervozita, ale naštěstí to dobře dopadlo,“ zhodnotil zápas autor druhého českého homerunu Petr Čech.

Češi tak mají stále naději na účast na Kvalifikaci o olympijské hry. O tom, kdo se nakonec bude radovat, rozhodne zápas s Německem, které ve druhém utkání poražených čtvrtfinalistů vyhrálo nad Francii překvapivě hladce 14:4. Češi již tohoto soupeře na šampionátu porazili v základní skupině 10:6.

Jak říkám...„Bude to asi trochu jiné utkání, myslím, že na nás půjdou s jiným lineupem, než v prvním zápase, kdy někteří jejich hráči odpočívali. Bude to vyrovnané, ale my se s nimi popereme, abychom je znovu porazili,“ věří týmu Petr Čech.   BONN 14. září 2019
MISTROVSTVÍ EVROPY V BASEBALLU

ČESKO – BELGIE 5:4

(ev, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)