Českými mistryněmi v olympijských sedmičkách jsou ragbistky z Petrovic

[ title]
Ragbistky Petrovic se staly mistryněmi České republiky v olympijských sedmičkách za rok 2018. Děvčata od Botiče mistrovský titul, několikátý v této hře, získala zaslouženě, neboť i letos prošla všemi pěti turnaji většinou s nejvyšším ziskem bodů. Dokonce se už před závěrečným turnajem pořádaném na domácím hřišti vědělo, že titul se bude slavit na okraji Prahy  zahalený do modrožlutých barev.

Poslední turnaj také Petrovice vyhrály bez porážky a ve finále dokonce roznesly Spartu vysokým rozdílem 38:0.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Za Petrovicemi se umístila děvčata Tatry Smíchov a třetí místo získaly stále se lepšící ženy z Říčan. Sparta vlivem četných zranění dopadla ve své historii na nejhorším až čtvrtém místě. Páté skončily hráčky Přelouče, které se v elitní skupině udržely, ale naopak se propadly na nižší soutěže ženy Slavie Praha. Na jejich místo by se měla dostat děvčata z Dragonu  Brno, která vyhrála nižší soutěž.

"Máme samozřejmě všichni radost z titulu. Náš tým je složený z hráček, které patří k nejlepším v zemi, ale také mají i své názory, jak bychom měly hrát. Často se na tréninku pohádáme, ale trenéři nás včas usměrní a na turnajích zase hrajeme jako sehraný tým," poznamenala po turnaji kapitánka vítězného týmu Lucie Svobodová.

Není bez zajímavosti, že mezi semifinalová utkání a duely o umístění sledujícími diváky byli dokonce zástupci čtyř generací a tak jsme tu zahlédli  teprve jenom měsíčního Filipa Hodana (*2018), ale také na druhé straně zástupců generací i Filipova  pradědečka Eduarda Krütznera staršího (*1936).  


  Praha 17. června 2018


Mistrovství Česka žen v olympijských sedmičkách 2018

Konečné pořadí v elitní skupině: 1. RK Petrovice, 2. Tatra Smíchov, 3. Říčany, 4. Sparta Praha, 5. RC Přelouč, 6. Slavia Praha.


(ps, SportovníListy.cz & Českéragby.cz, foto: Petr Skála)
Plekanec jde do Jihlavy

Plekanec jde do Jihlavy

18.11.2018 09:00:00

Hádanka, kam zamíří další hokejové kroky kladenského rodáka Tomáše Plekance, je vyřešena. A pro mnohé velké překvapení. Po Montrealu Canadiens bude Pleky oblékat dres jednoho z nejúspěšnějších ...