Český hokej má nového šéftrenéra Filipa Pešána. Přichází od libereckých Bílých Tygrů

[ title]
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval na svém dnešním zasedání novým svazovým šéftrenérem Filipa Pešána. Současně ho jmenoval generálním manažerem reprezentace U20, kterou čeká na přelomu prosince 2019 a ledna 2020 juniorské mistrovství světa v Ostravě a Třinci.

Jako šéftrenér Českého hokeje bude mít Filip Pešán na starosti mimo jiné Akademie Českého hokeje nebo realizační týmy reprezentací v dalších mládežnických kategoriích.  

Jak říkám..."S Filipem Pešánem jsem o jeho zapojení v činnosti svazu již nějakou dobu jednal a jsem velmi rád, že jsme se domluvili. Vzhledem k jeho energii, zkušenostem a výsledkům, kterých dosahuje, nepochybuji, že naše spolupráce bude úspěšná a přinese výsledky. Její podrobnosti představíme na tiskové konferenci po skončení mistrovství světa na Slovensku," uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král.
Filip Pešán je absolventem FTVS Univerzity Karlovy, kde získal doktorský titul PhDr., je držitelem trenérské IIHF licence „A“ a kanadského NCCP.

Dosavadní šéftrenér Českého hokeje Slavomír Lener bude nadále působit jako manažer rozvoje hokeje a věnovat se bude mimo jiné i mezinárodnímu programu mládežnických reprezentací.
(ps, hcbilitygri.cz, ceskyhokej.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)