Českého rekordmana Jakuba Holušu doběhla zanícená kyčle a tak zrušil plány na sezónu v hale

[ title]
Český rekordman Jakub Holuša se rozhodl z důvodu přetrvávajících zdravotních problémů vynechat halovou sezónu.

Po novém roce  absolvoval český reprezentant třítýdenní tréninkový kemp v Keni, kde se připravoval na nadcházející halovou sezónu. V přípravě ho však dlouhodobě limitovala bolest kyčle.


   "I přes velké úsilí a kvalitní trénink musím bohužel zrušit plány na halovou sezonu. Důvodem je únavová zlomenina a těžký zánět kyčle,“ řekl Jakub Holuša.

Vyšetření odhalila, že se jedná o první stupeň únavové zlomeniny. V důsledku přetížení došlo k otoku kosti a mírnému zánětu. Jakuba tak čekají 3-4 týdny klidu a následně se bude postupně vracet do tréninkového procesu.


   "Naštěstí po vyšetřeních a stanovení postupu s profesorem Pavlem Kolářem hledím do letní sezony optimisticky. Do karet mi hraje i to, že světový šampionát je později než obvykle. Fanoušky a kolegy v národním týmu přijedu jako host povzbudit na mezinárodní mítink Czech Indoor Gala, který se uskuteční v Ostravě v úterý 12. února 2019. Věřím, že mě Filip Šnejdr  i Lukáš  Hodboď dobře zastoupí,“ dodal český běžecký rekordman.

(kf, Český atletický svaz, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)

Slávisté staví na mladé budoucnosti

Slávisté staví na mladé budoucnosti

19.1.2020 09:00:00

Nejasná budoucnost čínských investic v České republice, jejichž výše neroste prognostickým tempem, přináší nové prvky do chování subjektů, které již měly štěstí a získaly něco málo ze slibovaného...