České tenistky v prvním kole Fed Cupu první hrací den neprohrály Česko - Švýcarsko 2:0

[ title]
České tenistky vedou po prvním hracím dnu utkání 1. kola Světové skupiny Fed Cupu nad Švýcarskem 2:0 a jediný bod je dělí od postupu do semifinále.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Jak se to stalo?

V úvodní dvouhře domácí nasazená česká jednička Petra Kvitová zdolala v pražské O2 areně dvojku Viktoriji Golubicovou ale až po boji 6:2, 1:6, 6:3. Petra si prožila sice vítězný návrat do týmové soutěže  po více než roční odmlce, ale o důležitý úvod bod pro Česko musel abojovat. Hodně důležité bylo, že i v druhé dvojhře  porazila česká reprezentantka Barbora Strýcová švýcarskou jedničku hovořící rovněž slovensky  Belindu Bencicovou 6:2 a 6:4.

Jak může utkání pokračovat? Český reprezentační tenisový tým může získat  rozhodující třetí bod už v úvodním utkání obou jedniček. Pokud  Kvitová vyhraje nad  Bencicovou, bude vymalováno. Spokuluje se, že vyloučen není start ani Karolíny Plíškové, která nenastoupila pro střevní virózu. Jinak ve čtvrté dvouhře se utkají dvojky obou týmů Golubicová se Strýcovou. Závěrečnou  čtyřhru  podle nahlášeníých hráček kapitánem Petrem Pálou mohly odehrrát  Karolína Plíšková s Lucií Šafářovou.

Jak říkám..."Každý kapitán by byl za stavu 2:0 spokojen. Ještě spokojenější budu s třemi body. Jsem hrozně rád, že se to holkám povedlo. Uvidíme, jak na tom všechny jsou a zítra postavíme to nejlepší," řekl kapitán českého družstva Petr Pála v rozhovoru pro České televizi, která bude vysílat přímý přenos i z druhého hracího dne ovšem na programu ČT2.


  Praha 10. února  2018

Fed Cup, 1. kolo Světové skupiny

Praha: ČR - Švýcarsko 2:0 po prvním dnu

Kvitová - Golubicová 6:2, 1:6, 6:3
Strýcová - Bencicová 6:2, 6:4.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)

Nešťastné slávistické omyly

Nešťastné slávistické omyly

19.8.2018 09:00:00

Slavie Praha a Liga mistrů, toto spojení přestalo platit po úterním zápase s ukrajinským velkoklubem Dynamem Kyjev. Že tomu tak nemuselo být, je nasnadě. Co se sportovní stránky týče, asi nikdo...