České sportovní střelkyně zářily na akademickém misrovství světa

V úterý 13. března 2018 bylo slavnostním ceremoniálem v Kuala Lumpuru v Malajsii zahájeno 7. Akademické mistrovství světa ve sportovní střelbě. Soutěží, které probíhaly v termínu 14. – 18. března 2018, se zúčastnilo 265 sportovních střelců z řad vysokoškolských studentů 24 zemí světa. Nechyběla ani česká výprava, kterou tvořilo 16 střelců a pětičlenný doprovod pod vedením Jana Fidlera. Nejpočetnější výpravu střelců vyslala do Malajsie Indie.

Ve 12 olympijských disciplínách a jedné neolympijské se představilo hned 33 indických závodníků (maximální možný počet). Ani v tak silné mezinárodní konkurenci se čeští sportovní střelci neztratili a vybojovali hned 7 cenných kovů – tři  zlaté, dvě  stříbrné a dvě bronzové medaile.

Gabriela Vognarová je dvojnásobnou akademickou mistryní světa!

Těžké podmínky, vysoké teploty i vlhkost nebyly překážkou pro Gabrielu Vognarovou, která si z Malajsie odváží dvě zlaté medaile, jednu stříbrnou a navrch i bronzovou medaili. Zlato vybojovala rodačka z Hradce Králové v disciplíně vzduchová puška na 10 m, a to excelentním způsobem, když ve finále vedla od první do poslední rány. V této disciplíně pak společně s Lucií Brázdovou a Lucií Dudovou přidala do české sbírky bronz v soutěži družstev.

Druhou zlatou medaili v individuálním závodě přidala Gabriela Vognarová v disciplíně vzduchová puška na 50 m 3 x 20 ran. Na stupně vítězů ji doprovodila Nikola Foistová, která vybojovala stříbrnou medaili. Spolu s Lucií Brázdovou, která v individuální soutěži skončila čtvrtá, pak Česky vybojovaly stříbro v soutěži týmů.

Dařilo se také skeetařkám. Družstvo žen ve složení Hana Adámková, Anna Šindelářová a Barbora Šumová vybojovalo na střelnici v Kuala Lumpuru třetí českou zlatou medaili. V individuální soutěži navíc vybojovala Barbora Šumová bronz a rozšířila českou sbírku medailí na sedm cenných kovů.

Výsledky českých sportovních střelců na Akademickém mistrovství světa v Kuala Lumpuru jsou velkým příslibem do příštího roku, neboť v létě 2019 se v italské Neapoli uskuteční jubilejní 30. Letní světová univerziáda, kde bude sportovní střelba opět zařazena do programu.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz,  foto: caus.cz)