Češké softbalistky se staly vítězkami mezi šesti nejlepšími týmy Evropy Super 6

[ title]
Finále turnaje Super 6 museli organizátoři zrušit kvůli povětrnostním podmínkám. Nekončící déšť vytvořil z antukového hřiště bahnitý rybník. Finální pořadí bylo tedy založené na odehraných zápasech. Česká republika tak jako jediný neporažený tým byla jmenována vítězem tohoto turnaje pro nejlepších šest evropských reprezentací.

Česká nadhazovací jednička Veronika Pecková byla navíc vyhlášena nejlepší nadhazovačkou turnaje a také nejužitečnější hráčkou turnaje.

Jak říkám..."Prošli jsme turnajem bez porážky, předvedli jsme velmi konsolidovaný výkon jak v útoku, tak v obraně a dokázali jsme porazit každého soupeře. Tedy jsme spokojeni maximálně. Tenhle turnaj jsme si vytyčili jako hlavní cíl sezony. Věděli jsme, že se tu potkáme s týmy, které potkáme na kvalifikaci a je pro nás důležité vědět, že je dokážeme porazit," uvedl hlavní trenér ženské softbalové reprezentace Vojtěch Albrecht.

Český softbal zaznamenal obrovský úspěch, po letech se podařilo porazit Itálii i Nizozemsko, na cestě k olympijské kvalifikaci si tak české reprezentantky dodaly sebedůvěry a další motivace.

Finální pořadí softbalového Super 6

    Česká republika
    Itálie
    Velká Británie
    Nizozemsko
    Řecko
    Rusko(hn, softbal.cz, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)