České softbalistky porazily Britky 2:0 a jsou poslední krok od finále turnaje Super 6

[ title]
I čtvrtý zápas softbalového turnaje Super 6 zvládla česká reprezentace vyhrát. Prohra by zkomplikovala naplnění snů o finále, a tak Češky nastoupily v nejsilnější sestavě.

Až do šesté směny se skóre drželo na nule na obou stranách. Český útok ale vyzrál na Britky krátkými sklepnutými taktickými odpaly. Při všech obsazených metách body stahovala Tereza Kubicová. Soupeřky z ostrovů se zkušenostmi z amerických soutěží dvoubodovou ztrátu už nedohnaly. A tak si zatím český národní tým bez porážky drží první příčku v průběžném pořadí.

Jak říkám..."Když se dlouho neskóruje, jsem trošku nervózní, ale vlastně mi to pomohlo. V tu chvíli mě to vyburcovalo a já prostě moc chtěla odpálit. Sice mě mírně rozhodil rozhodčí, tak jsem si musela vydechnout a znovu se zkoncentrovat, ale chtěly jsme moc vyhrát a povedlo se to, " vyprávěla Tereza Kubicová o rozhodujícím momentu zápasu.

V základní části nyní zbývá jen boj proti mistryním Evropy z Nizozemska, které ale naposled  podlehly v prodloužení Itálii. Pokud Češky vyhrají, budou hrát s jistotou finále turnaje, do finále českou reprezentaci dostane i prohra nízkého skóre.

"S Verčou Peckovou na nadhozu obvykle držíme soupeře na uzdě a soupeři mají potíže skórovat," těší se na další utkání Tereza Kubicová.


  Nizozemsko  září 2018

Softbalový  turnaj Super 6

Česko -  Itálie  3:2
Česko -  Rusko  5:4
Česko - Řecko  6:5
Česko-  Velká Británie  2:0
(hn, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)