České pozemní hokejistky U18 v Rakovníku skončily ve druhé divizi ME bronzové

Poslední hrací den se třetí červencovou sobotu dohrávaly v Rakovníku  zápasy druhé divize ME dívek U18 o první a třetí místo, ale také duely skupiny „C“ o sestup. Ve finále vyhrály zlato Skotky nad Ruskami, bronz vybojovaly  Češky a  sestupujícími z druhé divize jsou Litevanky.

Zápas o bronzové medaile se hrál jako třetí v pořadí a sešlo se na něj přibližně 400 diváků, jako i v přechozích zápasech českých hráček reprezentace. Fanouškovská základna byla tedy dost silná k tomu, aby pomohla Češkám  k očekávané bronzové medaili. V utkání  Česko - Rakousko si tuzemské pozemkářky připomenuly, že Rakušanky už na tomto turnaji  jednou porazily, ale ve druhém střetnutí šlo  o mnohem víc... O medaile. Proto se od začátku  hrál velice rychlý hokej na zemi a oba týmy evidentně tento zápas chtěly co nejdříve rozhodnout. Tou šťastnou a nakonec jedinou střelkyní gólu byla Lucie Dufková, která  skórovala z rohu v 25. minutě a získala vedení 1:0 pro Českou republiku.

Druhý poločas byl o poznání pomalejší, protože i na domácích dívkách byla znát únava ze všech zápasů turnaje. I přesto měly hráčky obou týmů  šance překonat brankářku soupeřek, ale nestalo se tak.  Naštěstí pro Češky přišel závěrečný hvizd rozhodčího a Česko  získalo v duelu nad Rakouskem bronz konečným skórem 1:0.

O zlato si zahrály Skotky s Ruskami. I tato družstva měla za sebou vzájemný zápas, kdy Skotsko porazilo Rusko 3:1 v základní skupině. Opět i zde šlo o něco docela jiného než v prvním duelu. Nyní se bojovalo už o zlato. Podle pozorovatelů to byl patrně nejhezčí zápas z celého turnaje, jak by to u finále mělo být.

První poločas skončil překvapivě bez branek, ale zato bylo k vidění mnoho nevyužitých šancí. Přestávka více pomohla Skotskám a tak ve 33. minutě Ruth Blaikie proměnila střelu na branku v gól. Rusky se nadějí na zlato, ale nechtěly vzdát jen tak lehce. Vyrovnání přišlo ve 40. minutě a diváci se pomalu těšili na nájezdy. To jim ale překazila Rachel Bain, kdy v poslední minutě zápasu proměnila svoji šanci. Skotsko zvítězilo 2:1 a tímto získalo zlatou medaili. Skotská radost byla právem ohromná. Smutné nakonec nemusely být ani Rusky, které společně se Skotkami za první a druhé místo ve skupině postoupily do první divize ME.