České basketbalistky se předvedly, jak bojují o postup na ME 2019. ČR - Německo 82:67

České basketbalistky druhou únorovou středu  v Praze vyhrály nad Německem 82:67. Bylo to jejich čtvrté utkání v kvalifikaci o mistrovství Evropy. Po vítězství  nad Německem rozdílem 15 bodů vedou Češky skupinu G a o postup už by podle všeho neměly přijít. Definitivu jim dá až případná výhra v listopadovém duelu s posledním Švýcarskem.

Němky od začátku utkání ztrácely. V pražské hale Královka měly problém zejména s Alenou Hanušovou, která byla s 27 body  nejlepší českou střelkyní.

Navíc české hráčky nechtěly připustit drama a od začátku bodovaly prakticky jen ony.  Hanušová dala devět z úvodních 11 bodů a byla vidět i k týmu připojení  Američanka s českým pasem Kia Vaughnová.

Ve třetí čtvrtině zápasu sice přišel menší útlum hry českého týmu, když  Češky nedaly čtyři minuty ani koš. Náskok 26 bodů se dokonce nebezpečně ztenčil na jedenáct, ale pak dala  trojku kapitánka Kateřina Elhotová a Němkám se pokus o vyrovnání nepodařil.

Zápas český tým basketbalistek dovedl do vítězného konce s výhrou, kterou diváci očekávali.

"Jsem opravdu spokojený. Hráli jsme s nadšením a nasazením. Gratuluji holkám k dobrým výkonům i k tomu, jak během tohoto srazu pracovaly. Měli jsme to velmi dobře rozehrané, ale laxnějším přístupem jsme nechali Němky vrátit do zápasu. Pak už to s nimi bylo těžké, protože se chytly a začaly dávat i těžké střely. Ale naštěstí to na konci už zase vypadalo dobře," zhodnotil utkání český kouč Svitek.

Praha 14. února  2018
Kvalifikace o ME basketbalistek 2019  skupina G
.
ČR - Německo 82:67 (19:10, 38:23, 60:46)

Nejvíce bodů: Hanušová 27, Hejdová 10, Kateřina Elhotová, Březinová a Štěpánová po 9 - Greunkeová a Schaakeová po 14, Ilmbergerová a Brunckhorstová po 12 * Fauly: 17:18 * Trestné hody: 22/14 - 14/9 * Trojky: 4:2 * Doskoky: 33:44.

Další utkání skupiny: Belgie - Švýcarsko 98:59.

Aktuální tabulka ...

1. Česko   4 výhry - 0 porážek (286:206)  8 bodů
2. Belgie  3 výhry - 1 porážka (334:228) 7  bodů
3. Německo     1 výhra - 3 porážky  (239:328) 5 bodů
4. Švýcarsko  o výher - 4 porážky    (204:301) 4 body.

České basketbalistky porazily v kvalifikaci na ME bronzový tým z ME 2017. Česko - Belgie 53:48
(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)