Česká reprezentace v malém fotbale na úvod Eura smázla Turecko se sedmi góly

Pouze dvouminutovku ve druhém poločase darovala česká reprezentace v malém fotbale k vyniknutí Turecku, radost ze dvou branek mu však sebral Ondřej Paděra, který dvakrát skóroval dokonce v rozmezí minuty. Český reprezentační tým vstoupil vítězně do evropského šampionátu v ukrajinském Kyjevě, když Turecko porazil 7:3.

Úvodní utkání základní skupiny D ovšem nabídlo ještě neučesaný herní projev aktuálních mistrů světa.

"V tomhle zápase, který byl dlouho dopředu rozhodnutý, jsme měli ideální možnost zkusit si věci, které nemůžeme zkoušet v zápasech play-off, kdy už jde o všechno. Ne úplně všechno vyšlo, i dozadu jsme měli okénka, která nemíváme. Byl to takový klasický otevírací zápas s trochou nervozity, některé trojky a pětky se chytly víc, jiné míň. Věřme tomu, že v dalších utkáních budeme mít ještě šanci, abychom všechny kluky dostali do pohody. Tohle vítězství nám určitě pomůže," hodnotil vstup do turnaje generální manažer českého výběru Luděk Zelenka.

Čeští reprezentanti vedli po první půli o dva góly, když se trefili Patrik Levčík s nováčkem na velkém turnaji Jiřím Sodomou. Po přestávce si sice český gólman Jaroslav Bellada vstřelil smolný vlastní gól, ale František Hakl parádní ranou, Jan Koudelka a Jakub Polák poslali úřadující vicemistry Evropy do čtyřbrankového vedení. Pak se sice dvakrát prosadil turecký střelec Aksoy, ale dvě precizní kombinace zakončil přesnými ranami blanenský snajpr Ondřej Paděra.

V pondělí 13. srpna 2018 od 20 hodin  se česká reprezentace ve druhém duelu základní skupiny D střetne s nevyzpytatelným Ázerbájdžánem.

Kyjev     12. srpna 2018

EURO 2018

Turecko – Česká republika 3:7 (0:2)
Branky: 24. Bellada (vla.), 35. Aksoy, 37. Aksoy – 15. Levčík, 19. Sodoma, 26. Hakl, 27. Koudelka, 28. Polák, 36. Paděra, 36. Paděra  * Rozhodčí: Corchi  * ŽK: 20+1. Atasoy (Turecko)
Turecko: Atasoy (Polat) – Karadaš, Duman, Tümer, Genc, Gültekin, Gurdogan, Alkaya, Demir, Šen, Aksoy, Čamkir, Šen, Yazici
Česko: Bellada (Bíro) – Levčík, Hakl, Koudelka, Polák, Paděra - Popelka, Režný, Šultes, Sodoma, Mařík – Presl, Demeter Göth

(jk, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)