Česká reprezentace v malé kopané na mistrovství Evropy jen remizovala se Srbskem 1:1

V necelých třech minutách se stalo všechno podstatné, co se odehrálo ve třetím utkání národního týmu na mistrovství Evropy v malém fotbale. Česká reprezentace v ukrajinském Kyjevě tentokrát remizovala se Srbskem 1:1.

Přitom úřadující světoví šampioni šli do vedení už v první minutě, kdy Jakub Polák svou čtvrtou asistencí v turnaji nezištně vybídl ke snadné brance brněnského univerzála Patrika Levčíka. Jenže hned o dvě minuty později vyřešili Srbové precizně rychlý brejk, který zakončil Čedomir Tomčič.

Český celek sice vede základní skupinu se sedmi body, ale Srbové a Maďaři mají vzájemný zápas k dobru a o postupu do čtvrtfinále rozhodne až poslední duel, v němž svěřenci Stanislava Bejdy ve čtvrtek 16. srna 2018 od 20 hodin  vyzvou Maďarsko.

"Možná je dobře, jak zápas se Srby dopadl, protože s Maďary musíme hrát na sto procent. Nemáme jistý postup a budeme se rvát o vítězství ve skupině, nemůžeme kalkulovat, na kterého soupeře když tak půjdeme. Náš výkon hodnotím pozitivně v tom, že jsme byli hodně aktivní, chtěli jsme. Vyzdvihnu Srby, jak skvěle bránili, moc jsme neměli šanci se k nim dostat, naše řešení zejména první pětky nebylo ideální, ani neměla tolik příležitostí. Nakonec bod musíme brát, protože i soupeř měl velmi dobré šance," řekl po utkání generální manažer českého celku Luděk Zelenka.