Češi vládli čtyřspřežím ve slovinské Lipici, kde Nesvačilové brali zlato a stříbro

Čeští vozatajové zcela ovládli soutěž čtyřspřeží při mezinárodních závodech kategorie CAI3* ve slovinské Lipici. Vítězství Jiřího Nesvačila mladšího totiž podtrhl druhým místem Radek Nesvačil.

Jiří Nesvačil mladší byl ve vedení od úvodního dne a skvěle zvládl i závěrečný parkur, v němž byl nejlepší a připsal si pouze 6,16 trestných bodů. Sedmatřicetiletý závodník z kladrubského hřebčína, jenž má jistou účast na zářijových Světových jezdeckých hrách v americkém Tryonu, opanoval pořadí s celkovým počtem 162,81 trestných bodů. Hned za ním se umístil se ztrátou téměř šestadvaceti bodů Radek Nesvačil, vítěz sobotního maratonu, který parkur absolvoval jako druhý nejlepší.

V soutěži jednospřeží předvedl Libor Kurka nejlepší parkur, ovšem stačilo mu to jen na udržení celkové bronzové pozice, čtvrtý skončil Ota Bareš. Janu Exnarovi naopak závěrečná disciplína příliš nevyšla a z druhého místa po maratonu klesl na konečnou osmou příčku.

Mezinárodní závody,  jak už víte ve slovinské Lipici,  se konaly druhý červencový víkend.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Šárka Veinhauerová)