Češi se stali na Slovensku poprvé v historii MS v požárním sportu mistry světa!

[ title]
Poslední soutěžní den patřil na XIV. Mistrovství světa mužů v požárním sportu a V. Mistrovství světa žen v požárním sportu v Bánské Bystrici požárním útokům. Vy však nevíte, co to je požírní útok. Tak si představte, že sedm soutěžících v naprosto sehraném „představení“ dokáže v čase kolem 30 vteřin propojit zdroj vody, motorovou stříkačku, hadice, rozdělovač a proudnice a doběhnou k dvěma terčům do 90 metrů vzdálených a naplní je proudem vody.

Na a před touto disciplínou byli muži z Česka na průběžném 1. místě spolu s Rusy a Bělorusy se stejným součtem bodů za jednotlivé disciplíny. Tým českých mužů svůj první pokus zvládl v čase 28,83 sekund a ten druhý byl ještě rychlejší za 28,77 sekund. To stačilo na 4. místo v této disciplíně. Naproti tomu Rusům a Bělorusům se vůbec nedařilo. Češi se tak se součtem 11 bodů stali poprvé v historii mistry světa v požárním sportu pro rok 2018 před druhou Ukrajinou a třetím Běloruskem.

Opačná byla situace v kategorii žen. Češky byly na průběžném čtvrtém místě o čtyři body za Ruskami. Ty na požárním útoku nezaváhaly. Českému týmu se nedařilo podle představ a čas 27,95 sekund stačil jen na bramborovou medaili z útoků a stříbrnou medaili v celkovém hodnocení mistrovství.

Jinak nejrychlejší požární útoky předvedly v Banské Bystrici domácí slovenské týmy - muži v čase 25,24 sekund  a ženy 25,30 sekund a získaly tak pro Slovensko první zlaté medaile vůbec.

Češi doplnili řadu předchozích mistrovských titulů ve všech kategoriích. Připomeňme si, že  dorostenci se stali mistry světa v Podolsku 2013 a poté v Grodně 2015, dorostenky ve Svitavách  2014, junioři rovněž ve Svitavách 2014 a ženy v Izmiru 2017.

Není bez zajímavosti, že hasič Martin Lidmila získal titul mistra světa nejdříve v Podolsku jako dorostenec, pak ve Svitavách 2014 coby  junior a v nyní v Banské Bystrici už jako muž.

SportovníListy.cz rovněž napsalyNa Mistrovství světa v požárním sportu na Slovensku opět cinkaly medaile

Češi na Mistrovství světa mužů v požárním sportu nejrychlejší na stovkách

(jč, SH ČMS, SportovníListy.cz, foto: SH ČMS)