Češi na Mistrovství světa mužů v požárním sportu nejrychlejší na stovkách

[ title]
Druhým dnem pokračovaly na Slovensku XIV. Mistrovství světa mužů v požárním sportu a V. Mistrovství světa žen v požárním sportu. Na programu byl běh na 100 metrů s překážkami, v němž česká výprava měla v obou kategoriích úřadující mistry světa.

Dopoledne závodily ženy a dařilo se jim moc dobře. Česká rekordmanka Šárka Jiroušová již svým prvním pokusem posunula hodnotu světového rekordu na 15,78 a v druhém pokusu byla ještě rychlejší když cílový paprsek protnula v čase 15,48 a postoupila do semifinále a finále. Tam se jí bohužel nepodařil sběr hadic a pokus nedokončila. V součtu 6 nejlepších časů však Češky obsadily 2. místo do týmové soutěže. A druhé místo také drží průběžně společně s Běloruskami.

Na mistrovství světa u jednotlivců vyhodnocován také součet časů běhu na 100 s překážkami a výstupu na cvičnou věž jako tzv. dvojboj. V něm obsadila skvělá Šárka Jiroušová časy 15,48 ze stovek a časem 7,87 z věže bronzovou příčku (23,35).

V horkém odpoledni na start nastoupilo 114 mužů. Čechům se sice v prvních pokusech úplně nedařilo, ale nakonec všech šest započítávaných časů bylo pod 16 sekund. Do semifinále se probojovali hned tři čeští závodníci - Pavel Krpec, Lukáš Kroupa, Daniel Klvaňa. Do finále však nepostoupil ani jeden. V historii reprezentačního týmu nejlepší součet časů na stovkách i věžích vynesl náš tým na průběžné druhé místo před očekávanou štafetou.

(jč, SH ČMS, SportovníiListy.cz, foto: SH ČMS)