Černobílý basketbal byl k vidění na Folimance. USK Praha - Hradec Králové 82:74

Pražské Sovy, jak říkají příznivci basketbalu týmu mužů USK Praha, se třetí říjnovou sobotu předvedly v domácím prostředí v plné parádě proti královehradeckým basketbalistům.

Stav po první čtvrtině byl 26:17, především díky 9 bodům v řadě. Šňůra dokonce narostla až na 16 bodů, dík rychlému vstupu Sov do druhého dějství. Stav 33:17 dával domácím více herní pohody. Po patnácti odehraných minutách byl rozdíl 17 bodů. Náskok mohl být ještě větší, nebýt 9 ztrát domácích. V poločase byl nejlepším střelcem kapitán Mareš s 13 body a užíval si šestnáctibodový náskok svého týmu.

Jenže soupeř byl proti a s osmi body vstoupil do druhé půle a stáhl rozdíl na osm bodů. Trenér  USK Repeša reagoval oddechovým časem a Sovy začaly znovu budovat svůj náskok, který byl sedm minut před koncem patnáctibodový.   Naštěstí  Hradec už nenašel cestu, jak utkání zdramatizovat, přestože v závěru hodně kousal, a stále čeká na svou první letošní výhru.

Jinak nejlepším střelcem v dresu Hradce Králové byl s 27 body Lošonský. Za Sovy byl nejproduktivnější Mareš, který dal 18 bodů, z toho 13 v prvním poločase.

„Jediné positivní na tomto utkání je to, že jsme bodovali do tabulky KNBL a nikdo se nezranil. Tohle utkání je varování a buďme k sobě upřímní, nejhorší náš výkon od začátku sezóny včetně přípravy. Budeme se společně na utkání dívat a analyzovat ty chyby, které jsme udělali. Naneštěstí, to není dost, když vedete o sedmnáct šestnáct bodů. Nesmíme přestat hrát. Teď nás čekají tři utkání v řadě na půdě soupeře: Nymburk, Ústí a Opava. Musíme jednoznačně zvýšit naše obranné úsilí, pokud chceme aspoň jednou zvítězit," řekl trenér USK Praha Dino Repeša.

Praha 19. října 2019

Kooperativa basketbalová liga mužů

USK Praha – Kingspan Královští sokoli Hradec Králové 82:74 (26:17, 50:36, 66:56)

Body: Mareš Michal 18, Appleby Raheem 16, Proleta Domagoj 11, Štěrba Jan 11, Stevanovic Marko 9, Marić Igor 8, Sehnal Ondřej 4, Křivánek Jan 3, Petružela Filip 2 -   Lošonský 27, Stamenkovič 15, Tresač 12.

(ps, USK, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)