Cenný bod vybojovali Středočeši v deseti lidech. Teplice - Mladá Boleslav 1:1

[ title]
Mladoboleslavští fotbalisté sice v Teplicích prohrávali, dále necelých deset minut před koncem přišli o stopera Šušnjara vyloučeného po dvou žlutých napomínáních, ale nevzdali se a v oslabení vyrovnali. Získali tak důležitý bod, který jim pomohl přeskočit Karvinou na devátou ligovou příčku.

První poločas se hrál bez gólů, přestože se oba týmy snažily o ofenzivní hru ovšem s mnoha neproměněnými šancemi na obou stranách.

Druhý poločas měl stejný průběh jako první. Ovšem po hodině hry Tepličtí přitlačili boleslavské fotbalisty k jejich brance, kterou po několika marných pokusech přeci jenom dobyli.

Jak se to stalo? V 60. minutě se Tepličtí ubránili Valentově trestnému kopu a vyrazili do brejku po pravé straně, odkud Rezek po zemi přihrál před boleslavskou branku Žitnému a ten z malého vápna snadno skóroval - 1:0.

V závěrečné čtvrthodince byl dvakrát žlutě napomínán stoper Šušnjar, poprvé v 74. a podruhé v 82. minutě, tudíž předčasně opustil hrací plochu. Boleslavští však oslabení nevzali na vědomí a neúnavně útočili, což se jim pět minut před koncem vyplatilo.

V 85. minutě Kateřiňákův trestňák Tepličtí ubránili jen za cenu rohového kopu, který rozehrál výtečným centrem Kateřiňák a z malého vápna Komlichenko hlavou usměrnil do teplické branky - 1:1.

Mladoboleslavští tak získali v Teplicích jeden bod, který je posunul na devátou příčku ligové tabulky, což je jejich nejlepší umístění v ligovém ročníku 2017-18.

Jak říkám..."Zasloužená remíza. Škoda byla, že jsme v první půli náznaky kombinačních akcí nedotáhli do lepšího konce. Po přestávce jsme dostali gól po naší standardní situaci, kdy jsme nestihli pokrýt brejk soupeře. Jsem rád, že jsme se do utkání vrátili a pochopitelně mě mrzí vyloučení Šušnjara, který však fauloval v situaci, kdy zabránil možnému druhému gólu soupeře, což by vývoj utkání značně ovlivnilo v náš neprospěch. Doufám, že časté vylučování našich hráčů je souhra náhod, ale na můj vkus je těch vyloučení opravdu moc. V naší situaci je bod z Teplic cenný a z mého pohledu zasloužený,"  hodnotil  utkání Teplice - Boleslav 1:1 trenér boleslavských fotbalistů Jozef Weber.

"Měli jsme velmi dobře rozehrané utkání, v jehož závěru jsme udělali hrubou chybu a soupeř vyrovnal. Boleslav byla lepší v prvním poločase, ve druhém jsme se zlepšili a dali pěkný gól. Vyrovnávací gól jsme inkasovali, když jsme udělali taktickou chybu při standardní situaci. Podle průběhu zápasu je remíza spravedlivá," přijal remizu teplický trenér Daniel Šmejkal


Teplice 13. dubna 2018

První liga, 24. kolo

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)
Branky: 60. Žitný - 85. Komlichenko * ŽK: Žitný, Hora, Jeřábek - Šušnjar * ČK: Šušnjar (v 82. minutě) * Rozhodčí: Julínek - Antoníček, Podaný  * Diváků: 3421
FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Soungole, Kučera - Rezek (88. Červenka), Žitný, Hora - Vaněček.
FK Mladá Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka - Jánoš, Hubínek (46. Přikryl) - Ladra, Valenta (77. Kateřiňák), Mareš (63. Magera) - Komlichenko.


(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)