Byl vyhlášený dvoutuctý ročník ankety Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony

Když brankář Tomáš Vaclík poprvé v kariéře v červnu 2019 ovládl novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony, pokračoval tak třicetiletý gólman španělské Sevilly  po Petrovi Čechovi ve šňůře v držení trofeje   pro české brankáře. Vaclík   získal ve 23. ročníku 977 bodů, druhý skončil se ziskem 882 bodů záložník Tomáš Souček z pražské Slavie a třetí příčku s 665 body obsadil stejně jako před rokem obránce německého Hoffenheimu Pavel Kadeřábek.

V anketě Klubu sportovních novinářů se hlasuje dvoukolově a body za podzim a jaro se sčítají.

Vaclík, jak už víte,  navázal na brankářského rekordmana ankety Petra Čecha, který Zlatý míč ovládl dvanáctkrát včetně té jeho předposlední sezony 2017/2018. Získal dosud více než polovinu ze všech trofejí.

Kdo bude držitelem Zlatého míče 2019/2020 se bude vědět až v červnu 2020. Zatím novináři hlasují o pořadí fotbalistů v prvním kole.

(ps, KSN, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Sparťanské časy se vrací

5.7.2020 09:00:00

Trvalo to dlouho, předlouho. Již to vypadalo, že se dříve dokončí Pražský okruh, než fotbalová Sparta opět získá alespoň nějakou sportovní trofej. Ale ouha, v rámci své PR kampaně před zahájení...