Basketbaloví lvi se v utkání proti Jordánsku zastavili před stovkou. Česko - Jordánsko 98:67

Na domácím turnaji neporažení čeští basketbalisté vstupovali do třetího a posledního zápasu již jako vítězové třídenního turnaje, protože vzhledem k souběhu ostatních výsledků už je nikdo nemohl na prvním místě předběhnout ani ve chvíli, kdy by Jordánsko  získalo své první turnajové vítězství. Ale o umístění na Královce vůbec nešlo, spíš o předváděnou hru a řádnou přípravu na blížící se mistrovství světa.

Právě herní projev byl ze začátku zápasu z české strany lehce ospalý. Jordánci toho dokázali využít a drželi se Lvy krok až do stavu 14:14, ale ke konci prvního dějství se Češi dostali ke své rychlé hře a poprvé soupeři výrazněji odskočili.

Trenér Česka Ginzburg prostřídal sestavu a zkoušel různé její kombinace. Chytil se nejmladší člen kádru Vít Krejčí, který zařídil nejvíce 15 bodů pro Česko.

Ještě na začátku druhého poločasu poslal trenér Ginzburg na palubovku zahajovací sestavu. Po pár minutách stěžejní hráče týmu stáhl a nechal je po náročném programu odpočívat. Šanci porvat se o svou letenku do Číny tak dostali i hráči, kteří se zatím na palubovku v předchozím průběhu turnaje příliš nedostali jako například Michal Mareš, který  si nevedl vůbec zle.

Český náskok se přehoupl přes 30 bodů a pro trenéra Ginzburga bylo pozitivní, že každý z hráčů se zapsal do střelecké listiny. Vzhledem k nižší bodové produkci v poslední čtvrtině nakonec odolala i magická stovka. Češi tak do přípravy na mistrovství světa vstoupili na domácí půdě velmi dobře. Za týden je čeká turnaj v Hamburku.

Praha 11. srpna  2019

Příprava na MS - turnaj účastníků MS v Praze

Česká republika – Jordánsko 98:67 (23:14; 56:37; 78:49)
Krejčí 15, Peterka 15, Bohačík, Pumprla a Puršl po 10, Satorasnký 7, Balvín a Mareš po 6, Šiřina a Palyza po 5, Vyoral 3, Hruban 2 – Ibrahim 16, Alawadi 13, Aldwairi 12  *  Trestné hody:  18/11 – 12/8 * Trojky: 11 – 7 *  Doskoky: 35 – 41 *  Zisky: 12 – 1  *  Ztráty: 5 – 24 *  Asistence: 28 – 13 * Fauly: 17 – 18.

(ps, Česká basketbalová federace, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)