Basketbalistky USK vyhrály doma o 40 bodů. USK Praha - Castors Braine 102:62

Basketbalistky USK Praha porazily v sedmém kole Euroligy v domácím prostředí tým Castors Braine 102:62 a ve skupině A nyní mají na svém kontě šest výher stejně jako vedoucí Jekatěrinburg.

Nejlepší střelkyní vítězného pražského týmu byla se 26 body Alyssa Thomasová, která dosáhla na body  také z 18 doskoků. Hráčky USK tak potěšily své příznivce, když zahájily úspěšně sérii tří domácích utkání. Za týden v úterý 17. prosince 2019 svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové přivítají TTT Riga, který dosud jediné vítězství vybojoval překvapivě proti Jekatěrinburgu, a následně bude hostit 8. ledna 2020 Bourges.

„Byl to vydařený zápas, protože hlavně v prvním poločase jsme totálně dominovaly. Soupeř dal jen 20 bodů, z naší strany tam byla výborná obrana. Jen začátek nebyl dobrý, protože jsme tam dostaly nějaké trojky, ale po pěti minutách jsme se otřepaly a bylo to dobré,“ řekla po utkání trenérka USK Natálie Hejková.

Praha 11. prosince 2019

Euroliga žen skupina A, sedmé  kolo

USK Praha - Castors Braine 102:62 (25:14, 53:21, 77:50)
Nejvíce bodů: Thomasová 26, Kateřina Elhotová a Jonesová po 16 - Trahanová-Davisová 16, Mbakaová 12, Handyová 9 * Fauly: 17:23 * Trestné hody: 26/23 - 18/14 * Trojky: 9:6 * Doskoky: 54:39.

(ps, USK Praha, SportovníListy.cz, foto: Miloš Březina)