Basketbalistky USK Praha a Slovanka MB propagovaly basketbal v Černošicích

Město Černošice mělo třetí říjnovou středu nevšední zážitek v podobě zápasu nejvyšší ženské basketbalové soutěže. Nově vybudovaná Hala Věry Čáslavské přivítala bezmála 180 návštěvníků a dva ligové týmy, ZVVZ USK Praha vs. Slovanka MB. Diváci fandili na obě strany a hráčky USK jim předvedly basket světové úrovně.

Pražanky podle klubového webu čekalo první utkání letošní sezóny, kde si mohly vyzkoušet herní kombinace v sestavách, ve kterých budou nastupovat v Eurolize.

"Myslím, že dneska to bylo skvělé utkání. Byly jsme zase všechny pohromadě a užívaly si každou minutu na hřišti. Všechny jsme moc rády, že jsme opět zpět a můžeme hrát spolu pohledný basketbal." komentovala utkání Sonja Petrović.

Základní osa Pražanek  nastoupila ve složení Kia Vaughn, Alena Hanušová, Marta Xargay, Tereza Vyoralová a Sonja Petrović. Hráčky ZVVZ USK Praha pak od začátku nasadily velmi agresivní a vytaženou osobní obranu a díky ní získaly mnoho míčů.

V první desetiminutovce nasadil tým USK vysokou laťku a čtvrtinu vyhrál 43:10.

"O výsledku  utkání se rozhodlo již v první čtvrtině, kdy jsme nastříleli 43 bodů“, řekl pro klubový web Ivan Beneš po utkání. Další dvě čtvrtiny byly ve stejné režii jako prvních 10 minut. Tým ZVVZ USK navyšoval svůj náskok. Poslední čtvrtina skončila vyrovnaně 20:20. Do rotace se dostaly všechny hráčky.

"Jednoznačné vítězství ZVVZ USK Praha. Podle informací tým hrál poprvé v nejsilnější sestavě. My samozřejmě přejeme USK úspěch hlavně v Eurolize pro český basketbal. Pro naše mladé družstvo to bylo poučné utkání, kde hráčky vidí, jak se musí zlepšit,“ řekl po utkání Jan Devátý, trenér Slovanky.

Z tohoto utkání připravujeme ještě fotogalerii. Jsme rádi, že nás sleduje a podíváte se ještě i na ni!