Baseballisté Česka na ME budou bez medaile, když ve čtvrtfinále prohráli se Španěly 4:5

Češi podlehli na ME ve čtvrtfinále Španělsku až v nastavené směně 4:5 a budou bojovat o poslední volné místo na kvalifikaci o OH ve spodním pavouku soutěže.

Druhé utkání na turnaji dovedl český tým do 10. směny a stejně jako v základní skupině s Velkou Británií, rovněž v duelu se Španělskem v ní neuspěl.

Jak říkám...„Je to nejtěsnější možná porážka, otázka jednoho odpalu. Jim přišel, nám ne,“ shrnul utkání Petr Zýma, zatím nejlepší pálkař českého výběru na turnaji.

Čeští reprezentanti začali na nadhozu s Radimem Chroustem a po 4 směnách prohrávali 0:2. Pak se ale podařilo odpálit Martinu Schneiderovi dvoubodový homerun a pro další bod doběhl Matěj Hejma. Češi tak rázem vedli 3:2. Španělští pálkaři odpověděli vzápětí rovněž dvoubodovým homerunem a vzali si vedení zpět. Vyrovnání se dočkal český tým po dalším homerunu, který zaznamenal Matěj Hejma. Stav 4:4 vydržel až do konce základní hrací doby.

Jak říkám...„Bylo to nahoru dolu, na konci nám dělal problémy jejich rychlý nadhazovač, ale udrželi jsme Španěly až do konce na čyřech bodech a muselo rozhodnout prodloužení,“ hodnotil čtvrtfinále kapitán reprezentace Jakub Malík.

O vítězi tak musela rozhodnout až 10. směna, ve které týmy začínají s běžci na první a druhé metě. Českému týmu se bohužel nepodařilo dostat žádného z běžců pro bod. Naopak Španělům se na dva auty povedl dlouhý odpal, který znamenal jejich vítězství 5:4.

Jak říkám...„Bojovali jsme, byl to skvělý zápas s hořkým koncem,“ neskrýval zklamání.

„Dali jsme do toho všechno, ale jedeme dál, potřebujeme další utkání  vyhrát a udržet si naději na OH, Půjdeme do toho určitě naplno,“ řekl Jakub Malík po utkání, ve kterém Češi byli soupeři, který je plný naturalizovaných hráčů a posil z Latinské Ameriky rovnocenným soupeřem.

Čeští reprezentanti přišli porážkou o naději zahrát si o jednu z medailí, ale stále mohou postoupit na kvalifikaci o OH do Itálie. Potřebují k tomu vyhrát další dvě utkání. V sobotu 14. září 2019 je čeká utkání s Belgií.

Jak říkám...„Musíme do toho teď jít s čistou hlavou, předvést ten výkon, který předvádíme. Baseball, který hrajeme je naprosto famózní, “ míní Petr Zýma.
 
      Bonn - Německo  13. září 2019
MISTROVSTVÍ EVROPY MUŽŮ V BASEBALLU

ŠPANĚLSKO – ČESKO 5:4 (10. inn)SportovniListy.cz rovněž napsaly
Hurá do čtvrtfinále proti baseballistům Španělska po výhře Česka nad Německem 10:6

Naděje českých baseballistů na postup do čtvrtfinále ME žije po utkání Česko - Švédsko 10:3


Těsná prohra českých baseballistů na ME od Britů. Česko - Velká Británie 3:4

(ev, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)