Baník vytěžil z vršovického Ďolíčku tři minuty před koncem tři body. Bohemians - Baník 0:1

Fotbalisté Baníku Ostrava v dohrávce čtvrtého  kola první ligy doslova vydřeli jednobrankové vítězství na hřišti Bohemians Praha 1905 a oproti loňskému roku jsou v tabulce již na čtvrtém místě.

Zápas rozhodně  neprobíhal jednoznačně pro vítěze, naopak byl vyrovnaný. V prvním poločase odešel ze hřiště kulhající kapitán Milan Baroš a ten, který jej vystřídal  Ondřej  Šašinka, nakonec utkání rozhodl. Začal to ostatně jeho bratr  Jakub Šašinka, který  po pár sekundách na hřišti našel před brankou bratra Ondřeje a ten zblízka překonal brankáře klokanů Valeše a zařídil tak výhru Baníku.

"Minule jsme vyhráli a já byl naštvaný, dnes prohrajeme a jsem smutný, protože si nemyslím, že by to měla Ostrava uhrát vzadu na nulu. Zápas však odhalil, že na to zatím ještě úplně nemáme. V první půli to byl od nás solidní výkon, ale nevytěžili jsme z toho gól. Baník nás ohrožoval jen ze standardek. My ale na ten solidní výkon ve druhé půli nenavázali. Zápas se převaloval na stranu Baníku, ale pořád jsme chtěli dát gól. Pak jsem si říkal, že 0:0 bude dobrý bod, a v tu chvíli jsme inkasovali. Náš stoper měl míč na hlavě a odvrátil ho na hráče Baníku a pak už jsme na to nezareagovali. Zápas ukázal naši momentální sílu. Nějaká je, ale není taková, jakou bychom potřebovali. Věřím, že po reprezentační pauze budeme kompletní, ještě přivedeme ideálně dva hráče a budeme silnější. Do té pauzy ale potřebujeme vytěžit co nejvíce bodů. Teď jich máme šest, což je celkem dobré, ale kdybychom k tomu dnes nějaké přidali, bylo by to lepší," řekl po utkání trenér Bohemians Martin Hašek.

"Vezeme si domů tři body, ale nebylo to jednoduché utkání. Táhli jsme za kratší provaz, těžko jsme je chytali po pravé straně. Pak jsme je ale začali nutit k nákopům a utkání jsme chytili. Dali jsme silné hráče do útoku a odměnilo se nám to za tři body. Dosaženého aktuálního čtvrtého místa v tabulce si velice vážíme. Mužstvo prošlo hodně změnami a stále se ještě sehrává. Věřím, že ještě půjdeme nahoru, až nabereme sebevědomí hlavně v zadních řadách. Zranil se Milan Baroš, uvidíme, jak bude vypadat. Měl nakopnuté lýtko a spadlo mu to do achillovky. Co vydržel, to vydržel, a teď uvidíme. Z bratrů Šašinků mám radost. Vrátili se nám z hostování, potenciál v Ondrovi je veliký, Jakub má zase velké fyzické předpoklady. Když se s ním někdo srazí, tak je to jak s parním válcem," řekl po utkání kouč trenér Ostravy Bohumil Páník.

Praha 13. srpna 2018

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Branka: 87. O. Šašinka * Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška * ŽK: Krch, Vodháněl - Holzer, Jánoš, Šindelář, Granečný * Diváci: 4955.
Bohemians Praha 1905: Valeš - Dostál, Bederka, Krch, Bartek - Reiter (69. Vodháněl), Švec, F. Hašek, Vaníček - Mašek (87. Šmíd), Juliš (60. Hilál). Trenér: M. Hašek st.
Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo (74. Granečný), Jánoš, Hrubý, Holzer - Diop (86. J. Šašinka), Baroš (41. O. Šašinka). Trenér: Páník.