Arrows Ostrava získali letošní titul Mistra Česka baseballové Extraligy 2019

[ title]
Arrows Ostrava získali letošní titul Mistra Česka baseballové Extraligy pro rok 2019. Obhájili tak zisk prvního místa v nejvyšší baseballové soutěži z roku 2018. V prvním zápase vyhráli Arrows 6:3, ve druhém pak jasně na hřišti soupeře jasně 10:1. O třetí výhře v sérii s Eagles Praha rozhodla dohrávka 6. směny, ve které dokázali domácí hráči stáhnout tři body a odskočit svému soupeři.

Do té doby svítilo na ukazateli skóre 1:1, které stanovila hned první hra třetího finálového utkání. Hosté začali dvoumetovým odpalem Zýmy, kterého poslal pro první bod zápasu sebeobětovací odpal Chlupa. Domácí odpověděli doběhem Kubici po odpalu Joyce. V následujícím průběhu hry měli navrch nadhazovači Roemer a Holland. Oba týmy měly několik šancí ke skórování, ale obrany v čele s nadhazovači vše zvládly.

Jak říkám...„Mým úkolem bylo dávat triky a naše obrana hrála skvěle,“ okomentoval bezchybný výkon ostravských hráčů po celou sérii Wesley Roemer.

Šestá směna přinesla slabší chvilku Hollanda – plné mety a nepřesné nadhozy, a tři body pro domácí. Na nadhozu ho pak vystřídal Jason Jarvis, který byl na kopci již v pátečním utkání. V závěru zápasu získali domácí další bod, na který odpověděli Eagles homerunem Piazzy. Drama přinesl začátek 9. hry, kdy pražský tým obsadil všechny mety, ale jejich tlak zastavil střídající Burkholder.

Hráči Arrows Ostrava tak obhájili loňský premiérový titul ve třech zápasech, což se naposledy podařilo Drakům Brno v roce 2009.

Jak říkám...„V závěru jsem trochu zestárnul a asi mi přibylo pár šedivých vlasů. Série se zdá jasná, ale musím složit Eagles kompliment, měli fantastickou sezónu. My jsme byli o kousek lepší," řekl manažer Boris Bokaj.

„Každé utkání bylo jiné, v tom prvním jsme sahali po vítězství, druhé nám nevyšlo, a tady jsme tahali za kratší konec. Dotahování v zápasech nám moc nejde. V nadstavbě jsme s Arrows mini sérii vyhráli, měli jsme momentum, které pak bohužel přes prázdniny vyprchalo. Ve finálové sérii rozhodla momentální forma. Soupeř byl na nás nachystaný, měl přečtené naše důležité pálkaře a nám naopak náš plán nevyšel," řekl Vladimír Chlup, který neskrýval zklamání.

"Ze začátku to bylo těsné, zápasy byl zdlouhavý, ale přestávka při výpadku proudu mi pomohla. Série byla vyrovnaná, i když to podle výsledku nevypadá. Eagles nebyli jednoduchý soupeř a těším se na ně příští rok," dodal ostravský hráč Wesley Roemer, který odházel 8 směn a 1 aut.
       Ostrava 18. srpna 2019BASEBALLOVÁ EXTRALIGA  CZECH SERIES

ARROWS OSTRAVA – EAGLES PRAHA  5:2

Stav série 3:0

(ev, Česká baseballová asociace, SportivníListy.cz, foto: Česká baseballová asociace)